50. ALTIN YILLARINDA BULUŞTULAR

Bu habere 231 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 06/07/2018
Çaldağ İlkokulu 1968 yılı mezunları 50 yıl sonra bir araya gelerek hasret giderdiler. Buluşmada hüzün ve sevinç bir arada yaşandı.
Haymana Çaldağ İlkokulu 5/C sınıfı 1968 yılı mezunları, mezuniyetlerinin 50. Yılında yine öğrencilerden Nigar Gürlek’in organizasyonu ile bir araya geldi.
Buluşmaya öğretmenleri Celal Uğurlu’da katıldı. Öğretmen Uğurlu ve sınıf arkadaşları, Haymana’da bir araya gelerek sınıf buluşmalarının 2’ncisini gerçekleştirmiş oldular.
Mezuniyetlerinden 50 yıl sonra bir araya gelen öğrencilerden Nigar Gürlek bir açılış konuşması yaptı ve daha sonra kürsüye davet edilen Öğretmen Celal Uğurlu da heyecanlı bir açılış konuşması yaptı. Uğurlu, Haymana’da çalıştığı yıllarını hiç unutamadığını, bu buluşmaların çok kıymetli anılar olduğunu, bu buluşmaların ne olursa olsun öğrencilerinin devam ettirmeleri gerektiğini vurguladı. Uğurlu, “Allah ömür verdikçe ve heyecanla öğrencilerim ile birlikte olacağım sözünü veriyorum” dedi.
Öğrencilerin anılarını anlatmaları ise duygusal konuşmaların yerini neşeli kahkahalara bıraktı. Öğretmenleri Celal Uğurlu’ya sunulan plaket takdiminden sonra birlikte yenen yemeğin ardından Öğretmen ve öğrenciler hep birlikte eski okullarını ziyaret ettiler. Burada hatıra fotoğrafları çektirdikten ve her yıl buluşma sözü verdikten sonra ayrıldılar.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
  • Başlık : TEŞEKKÜR 07/07/2018 03:38:01
    Gönderen : Nigar Gürlek
    Bu mutlu ve özel 50. Yıl buluşmamıza katılımı ile Sevgili ve kıymetlı Öğretmenimiz Celal Uğurlu. Değerli sınıf arkadaşlarıma ve bu yıl buluşmamızda onur konuğumuz Haymana Orta Okulu Fransızca Öğretmenimiz Mehmet ÇINAROОLU (Haydar) hocamızada teşekkürlerimi bir borç bilirim. Haber içinde siz değerli gazeteci arkadaşlarıma çok teşekkürler ediyorum..sevgiler