“78 MAHALLENİN BAŞKANI OLACAĞIM”

Bu habere 109 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 12/04/2019
Seçimi açık ara farkla kazanan Başkan Turgut, görkemli bir törenle mazbatasını alıp görevine başladı ve herkesin başkanı olacağını ifade etti.
Haymana Belediye Başkanlığına Özdemir Turgut ikinci defa seçildi.
Yapılan yerel seçimleri açık ara kazanan Turgut, mazbatasını Cuma günü alarak görevine resmen başladı.
Turgut mazbatasını Haymana İlçe Seçim Kurulu Başkanı Cihat Bedenbaşı’ndan teslim aldı.
Başkan Turgut ile birlikte Belediye Meclis Üyeleri de mazbatalarını İlçe Seçim Müdürlüğünden aldılar.
Mazbata töreninde Turgut’u kalabalık bir taraftar grubu yalnız bırakmayarak sık sık sloganlarla destekledi.
Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut mazbatasını aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Biz bu seçimleri açık ara kazanacağız dedik ve dediğimiz gibi de yanılmadık. Haymana Gazetesi silindir gibi ezdik diye başlık atmış. Biz zaten bunun bilincindeydik. Diğer siyasi partilerden karalamalar, yalanlamalar oldu ama biz bunlara hiç itibar etmedik, cevap dahi vermedik. Çünkü cevap verilecek insan değil bazıları. Halkımız bizi bir kez daha tercih ederek bu makama layık gördü. Artık bizde onlara hizmet ederek karşılık vereceğiz. Haymana Belediyesinin kapısı milletin kapısıdır ve herkese açıktır. Geçtiğimiz dönem bizim acemilik dönemimizdi ve artık geride kaldı. Bundan sonra ustalık dönemindeyiz. Beni tercih eden etmeyen tüm mahallelerime ve hemşerilerime teşekkür ediyorum. Ama artık seçim bitti ve herkes bizim için eşit mesafededir. Ben de 78 mahalleye hizmet edeceğim. Hepimize hayırlı uğurlu olsun”
Mazbatanın alınmasının ardından halaylar çekildi ve Başkan Turgut büyük bir coşkuyla makamına oturdu.
Başkan Özdemir Turgut ve Belediye Meclis Üyeleri daha sonra esnaf ve pazar yeri ziyareti yaparak vatandaşlara teşekkür etti.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
  • Başlık : Hoppala tey tey 12/04/2019 04:57:10
    Gönderen : ...
    Halaylı yar Halaylı hamam tası kalaylı Haydi 5 sene daha geriye gidahh ya la Tey tey tilililili ahey ahey yada 5 sene ileriye gidahh neyse hayırlı olsun haymana