AKÇİL YÜREKLERİ DAĞLADI!..

Bu habere 614 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 07/06/2019
31 Mart seçimlerinde yaşanan kavgada ağır yaralanan Çaldağ Mahallesi Muhtarı Hacı Ali Akçil 61 gün sürdürdüğü yaşam mücadelesini maalesef kaybetti.
Çaldağ Mahallesi Muhtarı Hacı Ali Akçil hayatını kaybetti.
Akçil, 31 Mart yerel seçimlerinde Çaldağ Mahallesine muhtar adayı olmuştu. Seçim günü yaşanan kavga sonunda bıçaklanarak ağır yaralanmış ve Ankara’ya sevk edilmişti.
Seçimler sonucunda 6 oy farkla seçimi kazanan Akçil, maalesef koma halinde olduğu için seçimi kazandığını bile bilmiyordu.
Akçil 61 gündür yoğun bakımda geçirdiği yaşam mücadelesini kaybetti ve 31 Mayıs Cuma günü hayatını yitirdi.
ORTAM GERİLDİ
Hacı Ali Akçil’in cenazesinin Haymana’ya getirilmesinin ardından Akçil’in yakınları 31 Mart günü yaşanan kavganın taraflarının dükkânına giderek camlarını kırdı. Olaya Ankara’dan gelen çevik kuvvet müdahale etti ve dükkânın önünde tedbir aldı.
Çevik Kuvvet daha sonra bazı dükkânların önünde ve sokak aralarında tedbir amaçlı bekledi.
35 yaşında evli ve 3 çocuk babası Hacı Ali Akçil Cumartesi günü Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Durutlar Mahallesi mezarlığına defnedildi.
Akçil’in cenazesine CHP Ankara İl başkanı Rıfkı Güvener, CHP Eski milletvekillerinden Ömer Çiftçi, Belediye başkanı Özdemir Turgut ve çok sayıda vatandaş katılarak son görevlerini yerine getirdiler.
ÇALDAĞ MAHALLESİ MUHTARLIĞI NASIL OLACAK?
Muhtar Hacı Ali Akçil’in hayatını yitirmesinin ardından Çaldağ Mahallesi Muhtarlığı ile ilgili yeni bir süreç başlıyor.
Haymana İlçe Seçim Müdürlüğünden edindiğimiz bilgilere göre, ilçe kaymakamlığı Çaldağ Mahallesi ile ilgili durumu İlçe Seçim Müdürlüğüne bildirecek. İlçe Seçim Müdürlüğü de Yüksek Seçim Kurulu’na bildirimde bulunacak. YSK da yeniden bir ara seçim yapılması için tarih bildirecek. Seçime kadar olan sürede mevcut muhtarlık görevini yürüten aza da görevine devam edecek.
Haymana’nın çok sevilen şahsiyetlerinden birisi olan Hacı Ali Akçil’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
  • Başlık : Allah rahmet eylesin iyi adamdı 09/06/2019 03:39:19
    Gönderen : Ahmet Arıcı
    Kendisi ile bir kaç kez karşılaşma fırsatım oldu çok iyi bir insandı allah mekanını cennet eylesin