AKILLI KAVŞAK HEPİMİZİ DELİRTECEK!..

Bu habere 597 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 06/10/2017
Haymana girişindeki Akıllı Kavşak bu haftayı da kazasız geçmedi. Hemen her gün bir kazanın yaşandığı kavşak için tepkiler dinmiyor. Vatandaşlar buradaki vahameti göremeyen yetkililere bir an önce burasını düzeltme çağrısı yaptı.
Onlarca kazaya sebep olan ve sürekli tartışma konusu olan Akıllı Kavşak, bu hafta bir kaç kazanın daha yaşandığı mahal oldu.
Cumartesi günü Zeynep Albayrak Yücel’ın (69) kullandığı 06 FV 0951 plakalı Hyundai Accent marka araç Ankara istikametinden Haymana’ya doğru ilerlerken Haymana girişindeki akıllı kavşakta fren yerine gaza basınca araç kontrolden çıktı ve önce orta refüje ardından da karşı yolun ilerisindeki şarampole girdi.
Kaza sonrasında araç sürücüsü Zeynep Albayrak Yücel ve eşi Avni Yücel(68) hafif yaralandı.
Pazartesi günü ise havanın sisli ve yağışlı olması sebeyle, birkaç tane daha maddi hasarlı kaza yaşandı.
Bunlardan birisi de Ömer Çiçek’in kullandığı 38 AD 255 plakalı Renault Clio marka araç ile Nural Yıldız’ın kullandığı 06 FPF 58 plakalı Ford Fiesta araçtı.
Kavşakta karşılaşan araçlar önce birbirlerine daha sonra da trafik levhasına çarparak durabildi.
Her iki araçta da maddi hasar yaşanırken, şans eseri yaralanan olmadı.
SORUMLULAR UYUYOR MU?”
Kazazedelerden Ömer Çiçek; “Bu kavşak ne zaman düzeltilecek. Tüm bu kazaların bedelini kim ödeyecek. Artık yeter buraya adam gibi bir kavşak yapılsın. Kavşak akıllı ama hepimiz delireceğiz” dedi.
Olayları ve kazaları gören diğer vatandaşlar da; “Burada hemen her gün kaza oluyor. Yapıldığı günden bu yana yaşananların sayısını unuttuk. Önümüz kış, daha çok kaza olur. Bu kazalarda can kaybı olması mı bekleniyor? Karayolları veya her kim ise buraya bir el atmalarını bekliyoruz. İnsanlar mağdur oluyor, maddi manevi zarara uğruyor, kimden ne talep edecek de, zararlarını telafi edecekler? Tüm sorumluları göreve ve vatandaşa sahip çıkmaya davet ediyoruz.” dediler.
HABER OLMAYAN ONLARCA KAZA OLUYOR
Bu kaza haberleri bize ulaşan ve bilgi sahibi olduğumuz kazalar. Ancak henüz haberi yapılmayan ve vatandaşların tanık olduğu onlarca kaza da yine akıllı kavşak ta yaşanıyor.
Tüm bu yaşananlar ve yaşanması olası kazalar için başta siyasi ve bürokratlar olmak üzere herkesi görevlerini yapmaya, gerekli müdahale ile çare üretmeye çağırıyoruz.
Çünkü durum gösteriyor ki, bu kavşak ilerleyen zamanlarda yine maddi ve manevi, hatta can kayıplarına sebep olacak kazalara davetiye çıkarıyor.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
 • Başlık : Yahu ne akıllısı 14/10/2017 22:18:09
  Gönderen : Kazım Ören
  Yahu canım abilerim yapmayın ne akıllı kavşağı orası cinayet mahali ben 10 günde bir gidiyorum orayı görünce deli oluyorum insanın aklıyla alay etmeyin herkes mi salak durmadan kaza oluyor içine girince nereye gideceğini sasiriyorsun
 • Başlık : akılsız kavşak 11/10/2017 16:58:07
  Gönderen : rasimözdere
  Arkadaşlar VURAL ve İDRİS arkadaşlarımız avrupa standartlarına göre yazmış .akıllı kavşakta durulmaz tabiki fakat bir taksinin zor döndüğü tırın zorlanarak döndüğü bir döner kavşak olmaz .çalış istikamet,nden geliyorsun diirekt kavşağın içindesin ankaradan gelenle kafa kafaya girmemek mucize ben yıllarımı bu şöförlük mesleğine verdiğim halde böyle bir şey olamaz en kısa zamanda hatadan dönülmesi dileğimle
 • Başlık : Akilsiz muhendis 10/10/2017 21:09:57
  Gönderen : Yanlis Var
  Bi sene onceki haymana ziyaretinde kavsagin hatali oldugunu etrafimdakilere soylememistim. O yolda hem ankaradan/ankaraya giden yolcularin onculuk hakki var, hemde konyaya giden ve konya yolundan gelenlerin onculugu var. orda guvenli gecis icin durup bi on dakika dusunsende fayda etmez. yol onculugu kimde oldugu net degil. suruculerin tek yapabilecegi: yavaslayip, diger kavsak kullananlarla isaret temasi kuracak. baska yolu yok. muhendisi bulup asip kesseniz yeridir. adam size tuzak kurmus.
 • Başlık : Dönel Kavşak Nedir ? Trafiğin, büyük merkez adanın etrafından dolaşarak aktığı 10/10/2017 16:19:06
  Gönderen : idris özcan
  Dönel Kavşak Nedir ? Trafiğin, büyük merkez adanın etrafından dolaşarak aktığı kavşak türüdür. Dairesel ada kullanılan kavşaklardan farklı olarak yüksek hacimli yollarda kullanılması, kullanılan adanın çapının daha büyük olması ve kavşağın daha geniş alan kaplamasıdır. Trafik kaza sayısı fazla olan, trafik tıkanıklığı yüksek olan, kavşak yapısı/geometrisi düzensiz olan kavşaklarda kullanılır.
 • Başlık : DÖNER KAVŞAK NEDİR? 06/10/2017 03:51:57
  Gönderen : Vural YAŞAR
  HAYMANADAKİ DÖNER KAVŞAKTA BİR SORUN YOK. SORUN İNSANLARIMIZIN DÖNER KAVŞAОI KULLANMASINI BİLMEMESİDİR.TABİİ EОER İLERİDE DÖNER KAVŞAK UYARISI VARSA...1: DÖNER KAVŞAKTA ARAÇ VARSA ZORUNLU OLARAK DURULUR (ANAYOL TALİ YOL FARKETMEZ). 2:DÖNER KAVŞAОA 30 KM HIZLA GİRİLİR VE ŞERİT DEĞžİŞTİRİLEMEZ. 3. DÖNER KAVŞAKTA KESİNLİKLE DURULMAZ...SORUN, UYARI LEVHALARININ OLMAMASI VE İNSANLARIMIZIN DÖNER KAVŞAK KURALLARINI BİLMEMESİNDEN KAYNAKLANMAKTADIR..