ANA-KIZ OKULDAYIZ

Bu habere 99 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 09/02/2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın 2012 yılında başlattığı okuma-yazma seferberliği tekrar start aldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012’de başlatmış olduğu “Ana-Kız Okuldayız” kampanyası 5 Şubat tarihinde tekrar gündeme gelerek “Okur-Yazarlık Seferberliği” adı altında yeniden başlatıldı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer Yıldız konu ile ilgili açıklamasında şöyle dedi. ‘’İlçemizde 2012 yılında yapılan ‘’Ana-Kız Okuldayız’’ kampanyası sonucunda kayıtlarımızdan anlaşıldığına göre okur-yazar oranı % 97 ye çıkarılmıştır. Bu yeni kampanya ile bu oranı inşallah daha da yükselteceğiz. Buna göre 05-19 Şubat tarihleri arasında kurumumuz tarafından okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için alan taraması yapılacaktır. Kampanyanın duyurulması, okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ve istekli yetişkin vatandaşlarımızın, kurs açmamız için Halk Eğitim Merkezine yönlendirilmesi konusunda mahalle muhtarları, okul müdürleri ve imamlarımızın bu konuda bize destek olmalarını beklemekteyiz. Kurs Programı en geç 05.03.2018 tarihine kadar başlatılacaktır. Kurs sonunda yapılacak olan Belge Törenine Kaymakamımız Hüseyin Göktürk katılarak başarılı olan, okuma-yazma öğrenen yetişkin kursiyerlerimize, çeşitli hediyeler verecektir. İlçemiz kamuoyuna saygı ile duyurulur’’
Haber: Okan YALÇINKAYA
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.