ANKARA OTOBÜSLERİ ZAMLANDI

Bu habere 1472 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 10/11/2017
Haymana Ankara arası yolcu ücretleri zamlandı. 10 lira olan biletler artık 11 liradan satışa sunuluyor.
Geçtiğimiz haftadan itibaren Haymana-Ankara arası otobüs ücretlerine 1 TL zam ilave edildi.
Buna göre 10 TL olan normal ücretler 11 TL, 8 TL olan abone ücreti 9 TL ve 7 TL olan öğrenci ücretleri de 8 TL’ye yükseldi.
Otobüs işletme sahipleri zammın gerekçesini sürekli yükselen akaryakıt fiyatları olarak açıkladılar. Son dönemlerde hemen her gün değişen akaryakıt zamları karşısında daha fazla direnemediklerini, bunu da mecburen ücretlere yansıtmak zorunda kaldıklarını dile getirdiler.
Vatandaşlar ise Haymana-Ankara arası mesafeye göre bu fiyatların yüksek olduğunu, diğer ilçeler ile kıyaslandığında ücretlerin fazla olduğunu, bu ücretlerin insanları daha çok özel arabalara yönlendireceğini, şehir içi ulaşımla beraber iki kişinin özel araçla Ankara seyahatinin daha ucuza geleceğini sözlerine eklediler.
Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 16 yorum yapıldı.
 • Başlık : haymana içimde oldu yara 18/03/2018 23:02:07
  Gönderen : nefi
  Engelli insanlardan bile zorla para alıyorlardı bu nasıl yaparlar artık pes dedirttiler ego başladı sadece iyi kötü memura yarayacak saattlerde sefer yapıyor tabi bu da şey amma velakin halk ve öğrencilere faydası ne ?artı ego fiyatı fazla teşekkürler
 • Başlık : Polatlı`ya başladı. Sıra Haymana`da (mı ?) 31/01/2018 19:28:25
  Gönderen : EGO Ankara`ya gitmez.
  EGO Genel Müdürlüğü, Polatlı-Ümitköy Metro İstasyonu arasında bugünden itibaren otobüs seferlerini başlatıyor. 528 numaralı otobüslerle, sabah ve akşam saatlerinde 2’şer olmak üzere toplamda 4 sefer düzenlenecek. Hattı kullananlar ayrıca 90 dakika içinde ücretsiz aktarmadan da yararlanabilecek.
 • Başlık : EGO Ankara`ya gitmez. 22/01/2018 06:40:13
  Gönderen : Doğruya Doğru
  Haymana`ya EGO gelse bile en fazla Gölbaşı`ya gider. Ankara`ya beklemeyin. Bala`nın EGO`ları Gölbaşı`da bitiyor. Haymana`da öyle olur.
 • Başlık : bimer şikayet 22/11/2017 07:43:52
  Gönderen : xxx
  Yorumlar çok yerinde şikayetlerin sadece lafta kalmaması adına BİMER`e (Başbakanlık İletişim Merkezine) şikayet mektubu iletilebilir. Bilinçli bir vatandaş olarak herkes üstüne düşeni yapsa en azından farkındalık yaratılabilir.
 • Başlık : Haymana içinde oturan öncü bir babayiğit yok lazım 19/11/2017 11:35:57
  Gönderen : Hasan
  İsim de yok kardeş çok doğru yazmışsın ama en azından sadece ismini yazsaydın soyadın şart değildi. Doğru söylüyorsun,burada ahkam kesiliyoruz ama insanları örgütleyip 150-200 kişiyi Ankara Büyükşehir önüne götürmüyoruz. Mustafa Tuna Bey, bu hinliğin Haymana`dan kaynaklandığını nereden bilsin. Belediye başkanı Melih Gökçek ile kanka idi, al gülüm ver gülüm yapıp, otobüsleri engelliyorlardı. Şimdi yeni başkana 150-200 kişi çıkıp yeter artık desin. Yok mu Haymana`da buna öncülük yapacak babayiğit, erkek ve haymana sevdalısı. Ben Polatlı`da oturmazsaydım ben yapardım.Ama lafa geldi mi Haymanadakiler bize yeter deniyor.Haymana içinden birinin organize etmesi gerekir.
 • Başlık : Yeter be artık EGO gelsin 18/11/2017 12:22:53
  Gönderen : Hasan
  16/11/2017 saat 12.29.05 te yazan Mehmeeeetttt. Yahu kardeşim hiç düşünemiyor musun? Haymana belediyesi EGO otobüsü için istek yapsın diyorsun. Zaten EGO`nun gelmesini engelleyen belediye kendisi değil mi? 3-5 otobüsçünün hatırına koca ilçeyi rezil ettiler. Sayın belediye başkanı, elini ayağını öpeyim, artık engellemeyin şu EGO otobüslerin de halk huzurlu bir şekilde sadece Ankaraya sabah gidiş, akşam da Haymanaya geliş olsun yeter. Yani 1 gidişşşş, 1 gelişşşş. Yapma kurbanınız olayım, millete zulüm etmeyin. Bak bu EGO otobüsünü çözersen, 2-3 otobüsçüyü düşünmesen inanın oyunuz yüzde 15-20 artar. Seçimi de garanti edersin.Çok büyük tepki var çoook.
 • Başlık : Baslıkta 18/11/2017 10:34:53
  Gönderen : İsim de yok
  Degerli haymana halki, biraraya gelip yeni belediye baskanina ve diger ilgili birimlere ego otobusleri ankaraya gelsin diye baski yapip tuttugunuzu koparamazsaniz ( ki buyuksehir belediye baskani bidahaki secimde aday gosterilmek icin kapisini herkese acik birakacaktir ona gore) o otobusler haymanaya gelmezse haymananin ebediyete kadar bittiginin resmidir. Ne zaman binsem bu otobuslere problem var, karmasa var, kaos var.. yabanci birinin agzindan ilk cikan cumle  ben bu haymanaya bidaha gelmem gittigim yerde de kotulerimoluyorsa, butun herkes topyekun sikayetxiyse oturup bi dusunmeniz gerekiyo. Ama eminim ki hicbirsey degismeyecek, hicbiriniz memleketiniz icin elinizi tasin altina koymayacaksini, toplansaniz 100-200 kisi ciksaniz buyuksehir belediye baskaninin yanina( belediye binasinin onune gitseniz yeter) hersey duzelir ama hicbiri olmayacak bunlarin bilirim..
 • Başlık : Duzeltin bu yanlışı 16/11/2017 12:29:05
  Gönderen : Mehmet
  Haymana belediyesi olarak yeni gelen büyükşehir belediye başkanı ndsn haymanaya istek yapılması gerek ego haymanaya gelsin diye haymanada 3.5 otobuscu kazanacak diye bunlarin elinemi bakacaz madem oy veriyoruz hizmet yapsinlar yoksa birdahavoy vermem
 • Başlık : Yazıklar olsun yuh be. 15/11/2017 04:55:25
  Gönderen : Mehmet
  Bu EGO otobüslerini engelleyenleri Allah`a havale ediyoruz. Allah onları bildiği gibi yapsın inşallah. Alma mazlumun ahını çıkar acısı aheste aheste. Ne diyelim. EGO otobüsü gelseydi bunlar otobüs fiyatını 7 liradan fazla yapmazlardı. Haymanam ağlıyor, yüreğimi dağlıyor. Otobüsçüler bulmuş torpili, Haymanalılar karalar bağlıyor.
 • Başlık : EGO otobüslerinin biran önce gelmesi lazım 15/11/2017 23:30:28
  Gönderen : ömer taner
  haymanada otobüsler değişmediği sürece daha çok gerileriz.hizmet seyahatte düşük olursa gelen misafir bir daha gelmez.insanlar yaptığı işin hakkını vermezse adımız her zaman kötü anılır.ilk iş otobüsleri değiştirmek gerekir. egonun gelmesi şart.otobüslerdeki hizmetin sıfır olmasından dolayı araba aldım.kafam çok şükür rahat.yetkililer artık el atması lazım nereye kadar gidecek haymana göç edip kimseler kalmadığı zaman iş işten geçmiş olacak.ALLAH(c.c) haymananın yar ve yardımcısı olsun.
 • Başlık : Fiyat yüksekligi 15/11/2017 12:45:40
  Gönderen : Haymanili
  Bu fiyatlar çok yüksek geçen hafta on yaşındaki kızımla Ankara`ya doktora gittik bir tam bir öğrenci dediğim halde iki tam alarak söylediğimiz sözü umarsamayan çok otobüs şoförleri var ben her hafta doktor için Ankara`ya giden biriyim
 • Başlık : Adalet 14/11/2017 03:06:08
  Gönderen : Haymanalı
  Geçen hafta cumartesi oğlumla Haymanaya geldik ücret toplayan muavine bir tam bir öğrenci dedim bana ne dedi dersiniz öğrenci Haymana da oluyorsa öğrenci ücreti alırız değilse tam ücret alırız dedi. Haymananin neden gelişmediği bu gibi cahil insanların yüzümden gelişmediği
 • Başlık : Ayip be 14/11/2017 10:19:34
  Gönderen : Cok hakediyolar sanki
  Bu nasil istir arkds bi sise su vermior ama 11 tl alıyorsunuz . Surat bes karis sanki bedava goturuomussnz gibi tavirlariniz varr yuh artik
 • Başlık : Mağdurluk 12/11/2017 12:32:52
  Gönderen : Ekrem
  Çoğu zaman ayakta yolcu götürerek mazot parasını zaten çıkarıyorsunuz.Ankara deıl türkiyenın hangi ilçesinden iline gitmek 11tl.büyükşehir el atmadan halkı ne kdr kazıklarız derdine düşmüssünüz. Millet sıkış tıkış yer ayırtır yeri satılır. Sırf aştiden çıkış parası vermemek için etlik garajlarına taşınılır. 11 tl ye haymanaya gelen yabancı hamama bir daha nie gelsin.
 • Başlık : EGO OTOBÜSÜ YALAN OLDU 11/11/2017 05:27:48
  Gönderen : TUОTEKİN DODURGA
  BENCE OTOBÜS FİRMALARI DEОİL HAK SUCLU AKPYE OY VERIN YUZDE SEKSEN DOKSAN HIZMET YOK BI EGO OTOBUSU VERMESIN SIZE BELEDİYE HAYMANA BUNU HAK EDIYOR
 • Başlık : nasipsiz haymana 11/11/2017 09:44:15
  Gönderen : üzgünüm
  çok güzel hizmet veriyordunuz da zam yaptınız.telefonla arayarak yer ayırtıyoruz.yerimize başkaları oturuyor ya da ayrılan isimler siliniyor ya da hiç not alınmıyor.bay bayan nasıl yer verilir bilmezsiniz.insanlar ayakta yolculuk yaptırılıyor.bunlara ses çıkaran birisi olunca da saygısızca terslersiniz.lastikler mevsim koşullarına uygun olmaz.zaten kurallara uymadığınızdan aştiden de atıldınız.eğitimsiz insanlarla bir adım yol alamaz haymana...