BAHTİYAR HOCA ÇOK BAHTİYAR OLDU

Bu habere 324 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 10/11/2017
Katıldığı yarışma ile adını duyuran Öğretmen Bahtiyar Sevim, Kerpiç İlkokulu için hayalindeki kütüphaneye kavuştu.
Katıldığı yarışma programında aldığı ödülü, sel felaketinde zarar gören okulunun kütüphanesini yeniden kurmak için kullanacağını belirten, Kerpiç Ortaokulu Öğretmeni Bahtiyar Sevim’in bu duyarlı davranışına Belediye de destek vermiş; kütüphanenin inşaatını ve malzeme donanımını üstlenmişti.
Belediye’nin inşaatı tamamlaması, masa sandalye gibi eksiklikleri gidermesi ve kitapların da gelmesiyle öğrencilerin kullanımına hazır hale gelen Kerpiç İlk ve Ortaokulu Kütüphanesi törenle hizmete açıldı.
Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ve Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı’nın katıldığı törende bir konuşma yapan Bahtiyar Öğretmen kütüphanenin yapımını üstlenen Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a teşekkür etti.
Törende bir konuşma yapan Başkan Turgut “Bu duyarlı davranışı için Bahtiyar Sevim Öğretmenimize teşekkür ediyoruz. Böyle öğretmenlere sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Biz de yarışmadan sonra hocamızla ve okul yönetimiyle irtibata geçerek kütüphanenin inşaatını ve malzeme donanımını üstlendik. Bugün de teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık sıra sizde çocuklar. Bol bol okuyun, öğrenin. Üniversiteyi kazanın ve iyi yerlerde vatanınıza-milletinize yararlı işler yapın. Bizler de sizinle gurur duyalım.” dedi.
Konuşmaların ardından, kütüphanenin açılışını gerçekleştiren Başkan Turgut ve beraberindekiler kütüphanede öğrencilerle sohbet edip, kitap okudular. Daha sonra sınıfları gezen Başkan Turgut, Haymana Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri öğrencilere dağıttı.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.