BALIKÇI’DAN ÇETİN’E JET YANIT

Bu habere 240 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 05/01/2018
Geçen hafta Yenice Eski Belediye Başkanı Celal Çetin’in Ziraat Odası aidatları hakkındaki şikayetine Oda Başkanı Balıkçı yazılı açıklamayla cevap verdi.
Celal Çetin’in ödemesi gerekenden daha az aidat ödediğini söyleyen Balıkçı, konu hakkında şu yazılı açıklamayı yaptı, “Haymana Gazetesi’nin 29 Aralık 2017 tarihli 1550 sayılı gazetesinde hakkımızda yayınlanan Celal ÇETİN’e ait “Bu Oda Mazot mu Yakıyor” adlı eleştirisinin doğruluğu yansıtmadığı ve Haymana Çiftçilerimiz ve halkımız tarafından yanlış bir algı oluşturabileceğinden bu açıklamayı yapma gereğinde bulunduk.
Odamız sivil toplum örgütü olarak tarımsal ve zirai alanda Haymana çiftçilerinin önderi olmak, çiftçi haklarını korumak, çiftçilik ve tarımı geliştirmek, çiftçileri gerekli konularda bilgilendirmek, tarımsal haşere ve hastalıkların giderilmesinde öncülük yapmak, ilçemizde tarımsal alanda ekili ve dikili alanların takibini yapmak, ilçemizde bulunan çiftçilerimizi kayıt altına alarak devlet ve çiftçi arasında köprü oluşturmaktadır ve bu görevlerimizi en başarılı şekilde yaptığımızı düşünüyoruz.
İlgili şahısın yaptığı açıklamada üzerine kayıtlı mal varlığı ve buna istinaden ödediği aidat odamız kayıtları ile birbirini tutmamaktadır. İlgili şahsın beyan ettiği arazi miktarı gazetede yayımlanan miktardan daha fazla ve ödediği aidat daha düşüktür.
Odamızdan alınan aidatlar tamamen Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin belirlediği aidat grupları arasından en düşük olan aidat grubu seçilmektedir.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 7 yorum yapıldı.
 • Başlık : yanlışlarımız 20/01/2018 21:55:17
  Gönderen : erol tetik
  arkadaşlar eleştiri yaparken kendimizide soralım afetler deyince kim tarlasını bahçesini sıkorta yapıyor onuda kendimıze soralım odanın sorumlulukarı var elbete ama önce kendimızede soralım tşk
 • Başlık : FON KURULSUN 11/01/2018 17:22:51
  Gönderen : Mustafa Uçar
  merhabalar.Ben çiftçilerden alınan aidatların bir fonda toplanmasını ve zora düşen çiftçilere ödenmesini öneriyorum.
 • Başlık : neredesiniz 09/01/2018 23:00:22
  Gönderen : Ekrem Aksoy
  Size sadece sunu soruyorum simdiye kadar olanlarin haricinde en son yasanan bir vakaa, gecen yaz koylerde yasanan dogal afetlerin en son magduru olan Kizilkoyunlu Koyunde ki ciftcilerin magduriyetini gidermek icin ne yaptiniz cunku o insanlar herseyini kaybetti ve hic bir kurum ve kurulusdan gerekli yardimi alamadilar,magdur oldular,sevil oldular,yalanci oldular cunku borclarini odeyecekleri hicbisey kalmadi ellerinde pekala siz ne yaptiniz nasil yardimci oldunuz veya nelere ve nerelere basvurdunuz lutfen bi aciklama yaparmisiniz bu konuda aciklasma yapacak CESARETINIZ VARMI?Bence boyle bir cesaretiniz yok...Suphesiz ki Allah dogrulugu,iyiligi,adaleti emreder.Kotulugu ,fenaligi ve azginligi yasaklar O dusunup tutasiniz diye bizlere ogut verir.Allah herseyi gorur ve isitir,ve Duam o ki ALLAH Hz Ömer adabindan ve siyasetinden eylesin..
 • Başlık : ne görev ya 08/01/2018 22:48:19
  Gönderen : yusuf
  siz nasıl çiftci hakkı koruyorsunuz hangi hakkını savundunuz tarım kredi kooperatifleri çiftciyi inim inim inletiyor sizin odanızın sesi niye çıkmıyor acab siz orada sadece aidat almak için mi oturuyorsunuz sayın başkan bir de buna açıklama getir.
 • Başlık : Haymana 07/01/2018 07:49:05
  Gönderen : Ali
  Siyaseti en guzel sen oynuyorsun helal sana siyaset taciri haymanaya çok zarar ettirdin ali demirden farkinne sayin baskan odayi 3 kisi yediniz hakan .ramazan .ve hallo ..... kaçinin bu dunyanin öbür tarafida var
 • Başlık : Haymana 06/01/2018 03:59:58
  Gönderen : Serdar
  Ben gulup geçiyorum bu adama haymana kimlere kalmis vag vag vağ
 • Başlık : Pesbe 06/01/2018 03:58:42
  Gönderen : Ekrem
  Vay allah askina hangi yuzle çikip açiklama yapiyon neyaptin haymanaya icraatlarini anlat ben celal çetin vallaha çok hakli taş toplama makinasi nerde.3 dönemdir haymananin kanini emdin yazik yazik yazik yazik yazik