“BAŞARI TESADÜF DEĞİL”

Bu habere 105 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 08/06/2018
2017 - 2018 Eğitim-Öğretim yılını tamamlayan öğrenci, öğretmen ve velilere mesaj gönderen Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya “Daha fazla çalışmalıyız” dedi.
Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya, okulların tatile girmesi ile birlikte Öğrenci, veli ve öğretmenlere bir mesaj gönderdi.
Kaya konuşmasında: “Biz eğitimciler, öğrencisi ve velisi ile birlikte büyük bir camia olarak bir eğitim öğretim yılını daha ardımızda bırakıyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de emeğini ortaya koyan, bu dinamik süreçte pes etmeden yoluna devam eden her bir öğrencimi ve öğretmenimi tebrik ederken, bize her koşulda destek olan velilerime teşekkür ederim.
Bizim amacımız öğrencileri dört duvar arasına sıkıştırmadan onlarla kaynaşmak, onların problemlerine çözümler bulmak, eğitim-öğretim basamaklarına sağlam ve dengeli adım atmalarını sağlamaktı. Bu amaç uğrundan Haymana’nın her bir mahallesindeki her bir çocuğumuzun ilgi, ihtiyaç ve yeteneklerine dikkat kesilmeyi kendimize görev edindik.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz, “Yaptık, ettik, oldu, bitti” gibi söylemler yerine “Daha fazla ne yapabiliriz?” düsturuyla hareket etmenin, Haymana’yı eğitim-öğretimin kalitesi açısından daha üstlere taşıyacağının bilincindeydik. Bu nedenle eğitim- öğretim dönemi içinde derslerin boş geçmemesi adına çaba sarf ederken, yetiştirme ve destekleme kursları ile de öğrencilerimizi hem bir üst sınıfa, hem de merkezi sınavlara ilgi ile hazırladık. Biliyoruz ki “Bilgi beş harftir, beşte dördü ilgidir.” İşte tam da bu noktada gösterdiğimiz ilginin öncelikli olarak il bazında öğrencilerimize kazandırdığı başarıların tesadüf olmadığını daha önceki yıllarda görmüştük, inanıyoruz ki bu sene de benzer başarılar elde edeceğiz.
Bu vesileyle tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı huzurlu ve iyi tatiller diliyorum.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.