BU KADINLARDA CEVHER VAR

Bu habere 159 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 05/10/2018
Yeşilyurt Mahallesi’nin kadınları, kurdukları bir kooperatifle sahaya indi ve el emeği göz nuru ürünlerini pazarladı.
İlçemiz Hayamana Yeşilyurt Mahallesi’nin kadınları, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurdu ve Yeşilyurt Mahallesi’nde ürettikleri ürünleri pazarladılar.
Ankara AGROTEC 22. Uluslararası Tarım Fuarında bir stand kuran Haymana Yeşilyurtlu kadınlarımız burada erişte, bazlama, gözleme, tereyağı, biber turşusu, salça turşusu gibi çok sayıda kendi ürettikleri ürünleri tanıttılar.
Kooperatif Başkanı Şirin Biner gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Biz Yeşilyurtlu Kadınlar olarak sahaya indik ve evimizin bütçesine katkı yapmaya çalışıyoruz. Kendi evimizde, bahçemizde ürettiğimiz ürünleri tanıtıyor ve bu pazarda biz de varız diyoruz. İnanıyoruz ki, büyük bir aşama katettik. İnşallah Haymanalı kadınların tamamına örnek olur ve hem işlerimizi büyütürüz, hem de Haymana’nın tanıtımına katkı sunarız. Bize bu aşamada desteklerini esirgemeyen Ankara Tarım İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Kooperatileri Şube Müdürü Necmettin Pehlivan’a ve Mehmet Çiçek’e, resmi evraklarımızın düzenlenmesinde yardımlarını esirgemeyen Mali Müşavir Hakan Yalçınya’ya ve Kooperatifimizin tüm kadınlarına teşekkür ederiz. Umarız bu çıktığımız yolda başarılı oluruz. Herkesten dualarını bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.