ÇAMUR AKAN SUYA İSYAN  

Bu habere 311 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 11/08/2017
Haymana’ya yağan aşırı yağmur mahallelerde hasara yol açarken, içme sularını da içilmez hale getirdi. Aynı gün kesilen elektrikler de isyana tuz biber ekti.
Hafta içi meydana gelen yoğun yağışların ardından çeşme sularından çamur aktı.
Yağış sonrası sular kesildi. Suların gelmesinin ardından musluklarını açan vatandaşlar büyük bir şok yaşadı. Musluklarından adeta çamur aktığını gören vatandaşlar, hemen sosyal medya üzerinden görüntüler paylaşarak tepkilerini dile getirdiler.
Vatandaşlar, “Musluklardan su değil resmen çamur akıyor. ASKİ fahiş fiyatlarla su parası toplarken, şube yolu bakım bedeli alırken, hafta sonları milleti susuz bırakırken hep haklı oluyor. Ama bize çamur içirirken sesi çıkmıyor. Su boru hatlarının değiştirilmesi lazım. Neden bunu yapmıyor. Bu suyu içemeyiz, yemek yapamayız, çamaşır ve bulaşık makinelerinde kullanamayız. Eğer bu şekilde içmekte sakınca yoksa Büyükşehir Belediye Başkan’ı Melih Gökçek Bey gelsin içsin, bizde öyle içelim.” diyor.
SU BORULARI PAS İÇİNDE
Öte yandan ASKİ’nin Kayabaşı Mahallesinde yaptığı tamiratta birçok soruya cevap gibiydi.
Yıllardır el değmemiş ve paslar içindeki şebeke boruları içme sularını evlerimize getiren ve hastalıklara davetiye çıkaran bir görüntüye sahip.
Vatandaşın isyan noktalarından birisi de bu boruların hala değiştirilmemiş olması. Asbestli diye tabir edilen ve kanserojen madde ürettiği bilinen borulara bir an önce ASKİ’nin el atması bekleniyor.
ENERJI-SA DA ÇILDIRTTI
Yağışın ardından ayrıca elektriklerin sürekli gidip gelmesi de ayrı bir tepki konusu oldu. Gazetemizi arayan onlarca vatandaş elektronik aletlerinin arızalandığını belirterek, karşılarında sorularına cevap verecek, uğradıkları maddi zararın muhattabı olacak bir kurum veya kişinin bulunmamasından dert yanarak, ENERJİ-SA’yı adeta topa tuttular.
İlçeye sahip çıkılmamasından şikayetçi olan vatandaşlar; “Sularımız içilmiyor, elektriklerimiz yanmıyor. Bu memlekette nasıl yaşayalım? Neden kimse çıkıpta bu kurum veya şahıslardan hesap sormuyor? Sahipsiz bir memlekette yaşıyoruz derken ne kadar haklı olduğumuzun ispatı.” dediler.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.