ÇEPİK YENİDEN NEŞE GETİRDİ

Bu habere 250 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 05/10/2018
TRT KÜRDİ’nin sevilen programı ÇEPİK bir kez daha Haymana seyircisi ile buluştu. Program TRT’den canlı olarak yayınlandı.
Sunuculuğunu Aydın Aydın’ın yaptığı TRT KÜRDİ’nin ÇEPİK programı ünlü sanatçılar ile Haymana’da canlı yayın programı yaptı.
Salı gecesi Cimcime Meydanında yapılan eğlencede Songül Karlı, Latif Doğan, Hüseyin Kağıt, Erhan Uçar ve Hünkar sahne aldı.
Türkülerin, halayların ve oyun havalarının ezgileriyle coşan Haymana halkı, coşkuya ortak olarak sahnedeki sanatçılara eşlik etti.
Siyasetçiler, bürokratlar ve seyirciler sahne önüne de gelerek oyun havalarında oynayıp, halaylar çektiler.
Programın kapanış bölümünde Belediye Başkanı Özdemir Turgut bir konuşma yaparak şunları söyledi, “Programın yapımı için TRT Genel Müdürlüğü başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Haymana’da birçok etnik kökenden hemşerimiz kardeşçe yaşamaktadır. Kısaca Haymana Türkiye’dir. Dünyanın en iyi suyuna sahibiz. Bu tanıtıma katkısı olan sanatçılarımıza, program ekibine ve destekte bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum”
Kaymakam Hüseyin Göktürk de yaptığı konuşmada “Böylesine güzel ve renkli program için herkese çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz burada yeniden pekiştirilmektedir. Burası son kaledir. Haymana olmasa Türkiye olmazdı. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Çepik programının sonunda çekilişle seyircilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.