ÇÖPLÜKTEN KURTULUYORUZ

Bu habere 670 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 02/11/2018
İlçemizin büyük sorunlarından biri olan çöplük, belediye tarafından kurulan Çöp Aktarma İstasyonu ile tarihe karışıyor.
Haymana bir büyük sorunundan daha ebedi olarak kurtuluyor.
Mezarlığın yanında olan ve her geçen gün daha problemli hal alan çöplük bundan böyle tarihe karışacak.
Polatlı Yolu üzerinde kurulan Çöp Aktarma İstasyonu faaliyete geçti ve çöpler artık Ankara’ya gönderilmeye başlandı.
Konu ile ilgili olarak faaliyeti yerinde incelemek ve bilgi almak için Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Avcı ve Zabıta Müdürü Erdoğan Çiftçi ile Çöp Aktarma İstasyonu’na gittik.
“ÇÖP SORUNU ARTIK TARİH OLUYOR”
Burada bilgi veren Belediye Başkanı Özdemir Turgut şunları söyledi, “Çöplerimizi artık mezarlığımızın yanına değil bu istasyona döküyoruz. Buradan da Ankara’da ihaleyi alan firmaya yollanıyor. Bu tesis tamamen belediyemiz imkânları ile kurulmuştur. Bundan sonra çöp, pislik ve her türlü kirlilik ortadan kalkacak, mezarlığın yanında olması sebebiyle hoş olmayan görüntü de tarih olacaktır. Mezarlık yanındaki çöplükte gerekli ıslahı yapıldıktan sonra arazisi değerlendirilecektir. Haymana’ya çok önemli bir tesis kazandırmanın ve önemli bir sorunu ortadan kaldırmanın sevinci içerisindeyiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”
SICAK SU İÇİN EMARELER ORTAYA ÇIKTI
Turgut, sıcak su sondajı ile ilgili olarak da, yaptığı değerlendirmede, “Anadolu İmam Hatip Lisesi yanındaki yerde yaptığımız sondaj çalışmasında 240 metreye indik. Kireç taşına ulaştık ve bu sıcak suya yakın olduğumuzun emaresidir. Ayrıca 7 yerde daha su tespiti yaptık. Bunların en az iki tanesine daha sondaj çalışması yapacağız” dedi.
“ARTIK ÇAMURLU SU AKMAYACAK”
İçme Suyu hattı ile ilgili olarak da Başkan Turgut şunları ifadeleri kullandı; “Biliyorsunuz 61 km’lik İçme suyu şebeke hattı için ihalemiz yapılmıştı. Buna itiraz geldi. Ancak itiraz reddedildi. Bugünlerde çalışmalar başlayacak. Ayrıca Başdeğirmen’e 500 tonluk su deposu yapılıyor. İçme sularımızın sel sularından etkilenmemesi ve çamur akmaması içinde Başdeğirmen etrafında önlem alma çalışmaları hızlı bir şekilde devam edecek.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 14 yorum yapıldı.
 • Başlık : .... 08/11/2018 08:54:32
  Gönderen : Mert yıldız
  Resimdekilerle birlikteyse eger tam destek ;)
 • Başlık : Hepsinden mi? 06/11/2018 05:40:09
  Gönderen : murat
  rüstem ve emreden de kurtuluyozmu? sanki bişey yapmışlar gibi bide poz vermişler.
 • Başlık : .... ürür kervan yürür 06/11/2018 04:47:16
  Gönderen : Hayati
  Taner isminde yazi yazan mutbezel kişiliksiz sen hayatinin ismini niye kirletiyosun adi kim kurtaracakmiş topunuz gelin ama unutma hayati baba daha sahaya inmedi herkes hattini bilsin bu cocugun hakkinda kimseyi konuşturma.
 • Başlık : Düş artık 05/11/2018 07:54:33
  Gönderen : Halil
  Düş artık şu milletin yakasından özdemir başkan.Şunun şurasında 5 aydan az kaldı senden kurtulmaya.Hacı başkan gümbür gümbür geliyor.Bu haymana inşallah senden kurtulacak.
 • Başlık : Hacı hacı hacı 05/11/2018 05:23:24
  Gönderen : Ali
  Sonuna kadar hacı.Hacı kazanacağı seçimi kaybetti bu milletin başına bela etti sizi.Şimdi hacı o hatasını telafi edecek.Sonuna kadar hacı.
 • Başlık : Yazik 05/11/2018 01:28:08
  Gönderen : Ayyıldız
  Gecenlerde yukari tarafa dogru bir cikayim dedim ne var be yok diye bide ne göreyim hani su yandaslar tarafindan yapilan binalar varya bahcelerine bi baktimki haymana belediyesi amblemli elektirik direkleri dolu hertaraf be vivdansizlar kuldan utanmazlar haymananin girisindeki konutlarin(çikolota) icerisinde bi tane direk bile yok ama oy hakki oralarda yandaslariniza yaptirdiginiz konutlarin yüzde 80 ni yurtdisinda zaten oy zamani geldiginde o insanlarin karsilarina nasil cikacaksizniz elektirikleri yok sulari akmiyor allah sizi bildigi gibi yapsin siz ve yandaslariniz bol bol goturun ama bunlarada kızmaya gerek yok bizim insanimiz insan degilki admin lütfen yayınla
 • Başlık : Son demleriniz 04/11/2018 07:09:37
  Gönderen : Kaan
  Sayın turgut geçen dönem seçim zamanındaki çevrenize birde şuanki yanınızdaki insanlara bir bakın.Arada dağlar değil ülkeler var başkan bey.Hiç kimse kalmadı yanınızda.Geçen dönem size oy vermiştim ve seçim büronuz arı kovanı gibiydi.Ama yanınızda kaliteli insanlar vardı.Siz eyer rüstemden emreden fayda bekliyorsanız vay halinize.Şöyle bir bakıyorum 5 yıl boyunca hiçbir iş yapmadınız.Yanınızdaki insanlarıda kovdunuz.Heleki haymana merkez sizin kalenizdi.Benim gördüğüm şuan merkezden 400 oy alamazsınız belki çok daha az.Nereden alacaksınız özdemir bey yeniceden mi bence oradada işiniz zor.Merkezi şuan hacı siler süpürür.Evciliside söğüttepelisi de karahocalısıda gediklisi de kürtü de türkü de hep hacıya verecek.Araya bölmek için küçük adaylar girsede bu millet artık sizi göndermek için hacı diyecek.Ancakda o gönderir sizi.Kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz.Yolculuk buraya kadarmış özdemir bey.
 • Başlık : Bunlara kaldık 04/11/2018 03:20:03
  Gönderen : Taner
  Özdemir bey bu fotoğraftan anlaşılıyor ki yanınızda gerçekten kimseler kalmamış.Kala kala rüstem ile Emre ye kaldıysanız işiniz çok zor hatta bitmişsiniz.Rüstemi siz kaydettiğinizde kim kurtaracak onu merak ediyorum.Hadi emre belli her tarafa döner o çocuk.Ya rüstem ya hayati.Bunları kimse kurtaramaz.Özdemir bey hiç haymanaya çıkıyor musunuz bence arasira cimcimeden çıkında bir dolaşın bence.Halka sorun on kişiden 8 i hacı diyor.Hatta kendi işe aldığınız personelleriniz bile hacının adamları ile dirsek temasındalar.Gördüğümüze duyduğumuza göre köylerdede ağırlık hacıdan yanaymış.Siz nereden oy alacaksınız söylermisiniz.Halkın dediği özdemiri hacıya zararları o olsun diye çıkarttığı proje adaylarıda kurtaramaz diyorlar.Haymanada artık size ekmek yok başkan bey akp den de olsanız kazanamazsınız.
 • Başlık : Son 25 gün 04/11/2018 02:52:42
  Gönderen : Güle güle
  Sabır arkadaşlar son 25 gün artık ilçe başkanıda belediye başkanıda bu makmlar gidince haymanada durmazlar cok yakında belediye başkanııda ilçe başkanınıda atıycaklar ben sade tek bişey söleyim gecmişe bakın ne ektiyseniz onu biceceksiniz sizi ne o tiribünler babanız yeri gibi kulandıgınuz kurumlar size gösteri yapan amirler nede ak parti istemiycek sizinle beraber amirlik yapan yakınlarınız ithal müdürlenizden kurtulcak haymana güle güle size
 • Başlık : Reziller 03/11/2018 04:56:30
  Gönderen : Toroman
  Ah be ne çalışkan başkanımız varmış gözümüz kör goremiyoz bu adama sahip çıkın bi daha büyük düşünelim haymanamm
 • Başlık : Bizim 03/11/2018 18:36:39
  Gönderen : Uzaktaki
  O çöplerin sebebi sanki başkası! Komik olmayın haymanayı b... götürüyor sayenizde millet kan ağlıyor aday olmak yerine istifa etseydiniz keşke! 5 yılda haymananın başına gelen kuruluşundan buyana gelmemiştir. Şimdi dışardan 2 3 bin oy yazdırdınız haymanalının istemediğini bile bile zoraki kalmak derdindesiniz! Kusura bakmayın yinede sizden kurtulacaz. En güçlü aday hacı aysu bizde oraya veriyoruz! Tüm hemşerilerime sesleniyorum sayın özdemirin gitmesi için en güçlü aday hacı aysu onun etrafında toplanmamız şart!! değilse 5 yıl daha esir olacaz bu insana belediyemiz battı hiç bir icraatı yok arsalar satıldı paraların nereye gittiğini bilen yok bu zulme Durr deme vakti geldii meydan biz haymana halkınındır SÖZZ BİZDE ARTIK ....
 • Başlık : kadroya bak muhteşem 3 lü 03/11/2018 18:07:38
  Gönderen : ali
  kadroya bak sayın haymananın büyük mimarı(tek göz wc) başkan 4,5 yıllık sürede yat yat seçim gelince jet hızıyla calışmaya başla hani belediyenin borcu vardı demekki neymiş istyince oluyormuş o yüzden yemezler. gelelim basiretli ilçe başkanımıza sayın başkan o oturdugun koltukgün gelip senden hesap sorcak haymanadan işşizlik nedeyle göç eden bir kişide bile onların günahına giriyosun, gelelim 3 kişi gençlik kollarına ... ... emreye cocuk sen laf götürmekten başka ne işe yararsın akp gençlik kolları başkanısın ama mübarek tüm belediye başkan adaylarıyla hep aynı ortamlarda bulunuyosun acaba deniz feneri gibi hepsine yanarak ne cıkar arıyorsun demezlermi bu ne lahana bu ne perhiz kimi görsen dayı la diyon az imaj sahibi ol agır başlı ol tamam haymanada genç kalmadı diye seni gençlik kolları başkanı yaptılar diye agır ol bali
 • Başlık : Altipinarrrr 03/11/2018 10:26:19
  Gönderen : Mert cetin
  Adam ne calisio bee masallah anca :D :D :D
 • Başlık : Ooooooo 02/11/2018 02:18:12
  Gönderen : Haymanalı
  Oooo 4.5 sene yat uyu gez toz Haymana yı rezil et 5 ay kala hizmet iyi valla millet te enayi keriz guzel valla, yok oyle artık çalışacak olan kişi geliyor LEVENT KOÇ gelecek Haymananın tek kurtarıcısı