CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA

Bu habere 119 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 02/11/2018
Cumuriyetin İlanının 95. yılı coşkulu bir törenle kutlandı. Törenin adresi önce Atatürk Anıtı, daha sonra Adnan Sevinç Şehir Stadı oldu.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Pazar Günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.
29 Ekim Pazartesi günü ise Adnan Sevinç Stadında öğrencilerin ve halkın katılımı ile kutlandı.
Kutlama programına Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlandı.
Kaymakam Hüseyin Göktürk ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut, protokol üyelerinin, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamaları ile tören devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Hüseyin Göktürk yaparak şunları söyledi, “Devletimizin en büyük gününü kutlamak için toplandık. Bugünün iki önemli anlamı tüm Anadolu’nun düşman işgalinden kurtulması ve demokratik bir cumhuriyetin ilan edilmesidir. Ayrıca muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için atılan adımların en önemlisidir. Tüm dünya bizi örnek almıştır. Böylece gelişme olarak büyük mesafeler kat edilmiştir. Jeopolitik konumumuz itibariyle çok önemli bir coğrafyadayız. Üzerimizde planlar yapılmış oyunlar kurgulanmıştır. Her zaman iç ve dış düşmanları olmuştur ve olacaktır. Ancak tüm bunlar milletimizce boşa çıkarılmıştır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Türkiye hak ettiği yeri almak zorundadır. Bu sebeple başta Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitleri ve gazileri minnet ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi
Göktürk’ün konuşmasının ardından Amatör Spor Haftası sebebiyle düzenlenen satranç ve masa tenisi müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Cumhuriyet Savcısı Ömer Bozkurt tarafından verildi.
Şiirlerin okunmasının ardından Barış Manço’nun Türkiye isimli şarkısı öğrencilerle seslendirildi. 29 Ekim Oratoryosu ve halk oyunları gösterilerinin ardından tören geçidi ile program sona erdi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.