DİYALİZ İÇİN BİR ADIM KALDI

Bu habere 122 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 09/02/2018
Haymana Devlet Hastanesi diyaliz merkezi için üzerine düşen görevleri yerine getirdi. Artık Sağlık Bakanlığından cihazların gelmesi beklenecek.
Haymanalı böbrek hastalarının heyecanla beklediği diyaliz merkezi için son bir adım kaldı.
Haymana Devlet Hastanesi inşaat işinde küçük birkaç işlem dışında hepsini tamamladı.
Hastane bünyesindeki hemşirelerden diyaliz merkezinde çalışacak olanlar kurslarını bitirerek sertifikalarını aldılar.
Artık son adım olarak Sağlık Bakanlığından diyaliz cihazlarının gelmesi bekleniyor. Cihazların gelmesinin ise yaz aylarını bulabileceği belirtildi.
FİZİK TEDAVİ ÇEHRE DEĞİŞTİRDİ
Diyaliz merkezinin Fizik Tedavi bölümüne açılacak olması sebebi ile bu birim bodrum katına alındı. Burada da bir takım yenileştirme ve iyileştirme çalışmaları yapılarak hastalara hazır hale getirildi. Merdivenlerden itibaren hastaların moralini yükseltecek ve pozitif bir enerji verilecek şekilde dizayn edilen merkez için hakim renk sarı seçildi ve psikolojik rahatlanma sağlanması amaçlandı.
ALTERNATİF TIP İÇİN BAŞVURU YAPILDI
Halk arasında alternatif tıp, diğer bir adı da GETAT (Geleneksel ve Alternatif Tıp Tedavisi) olan birim için başvuru yapıldı.
Sülük, hacamat ve ozon tedavisi yapılması için atılan adımda, ilerleyen zamanlarda akupunktur da yapılabilecek. Bunun için sertifikalı bir doktorumuz da bulunuyor.
HASTANE YÖNETİMİ DEĞİŞTİ
Bu arada Haymana Devlet Hastanesi yönetiminde bazı değişimler yaşandı. Başhekim Yardımcılığı görevine Pratisyen Hekim Zeynep Karbancıoğlu, Müdür Yardımcılığı görevine ise Tolga Tanrıverdi atandı.
GÖK MECLİS’TE GÜNDEME GETİRDİ
CHP Milletvekili Levent Gök’te meclis toplantısında konuyu gündeme getirerek Sağlık Bakanı’ndan ilgilenmesini talep etti.
Gök TBMM oturumunda şöyle dedi, “Sayın Sağlık Bakanımız, Ankara'mızın güzide ilçelerinden Haymana’nın Devlet Hastanesi’nde diyaliz makinesi yok. Haymana ilçesindeki diyaliz hastaları her gün ya Ankara'ya ya da başka, civar ilçelere gitmek suretiyle bu diyaliz sorunlarını çözmeye çalışıyorlar. Yani, Ankara'nın en köklü ve en eski ilçelerinden biri olan Haymana'daki diyaliz hastalarının bu sorununun çözümlenmesi açısından devlet hastanesine diyaliz makinelerinin bir an önce getirilmesinde yarar vardır. Bu konuyu bizzat huzurunuza iletmeyi bir görev sayıyorum Ankara Milletvekili olarak. Kısa zamanda telafi ederseniz de seviniriz.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
  • Başlık : TEŞEKÜR 12/02/2018 17:30:53
    Gönderen : HAYMANALI
    Gerçekten çok güzel olmuş o atıl vaziyetteki bodrum katından böyle güzel bir servis yapılması taktire şayan bir olay bumun için başta başhekimimiz Reyhan Hocam olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Haymana her şeyin en iyisine layık demek ki isteyince oluyormuş en kısa zaman da diyaliz merkezinin açılması dileği ile tekrardan teşekkürler
  • Başlık : Yuh size 09/02/2018 06:36:16
    Gönderen : Haymanalı
    Haymana sahipsiz sayın gazete yöneticileri hastene demir başında 2 adet diyaliz cihazı vardı ne olmuş bir sorun yazık yazık sahipsiz haymana