DİYALİZ MERKEZİ MÜJDESİ

Bu habere 162 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 16/06/2017
Birçok projesi olduğunu belirten hastanemizin yeni Başhekimi özellikle diyaliz hastalarımızın mağduriyetlerini gidermek amacıyla bir tedavi merkezi açılacağının müjdesini verdi.
İki hafta önce görevine başlayan Başhekimimiz Uzman Doktor Reyhan Öztürk ile küçük bir söyleşi yaparak onu daha yakından tanımaya çalıştık.
Çiçeği burnunda Başhekimimiz den Hastanemizin mevcut durumu, ileriye dönük planları ve kendisi hakkında bilgiler aldık. Reyhan Öztürk 3 çocuk annesi başarılı bir iş kadını. Annesi, babası ve eşi de Haymana Yamak Mahallesi’nden olan Öztürk “Haymana’ya küçükken çok gelir giderdik, Haymanayla bağım hiçbir zaman kopmadı.” şeklinde konuşmasına başladı.
Başhekim Öztürk hastanede olan eksik bölümlerle alakalı şunları dile getirdi: “Takdir edersiniz ki ilçe hastanelerinde her branşın olması mümkün değil. Ana branşlar ve yan daldaki branşlarla benzeri hastanelerin yapabileceği şekilde en güzel hizmeti vermeye çalışacağız. Ama ben bir Haymanalı olarak mümkün olan her türlü hizmeti verebilmek için emek sarfedeceğim.”
Eskiden de Haymana koordinatörlüğü yapan Başhekim Öztürk hastaneyle ilgili eksikleri saptadığını ve ameliyathane ihtiyaçları vb. eksiklerin olduğunu ama en önemli ihtiyacın bir diyaliz merkezi olduğunu belirtti.
Öztürk konuyla ilgili olarak “Diyaliz merkezi poliklinik hizmetinden daha önemli. Haymana’daki kronik böbrek yetmezliği tedavisi olan hastaların listesini çıkardık. Diyaliz hastalarımız başka hastaneye gitmesin, o eziyeti çekmesinler diye şimdi de diyaliz merkezi açtırmaya uğraşıyoruz. Bir haftadır alt yapı çalışmalarıyla uğraşıyorum. İsim ve adres çıkartıyoruz. Bu sebeple başka ilçelere ve ile taşınan hemşehrilerimiz var.” dedi.
Öztürk, palyatif hasta kabulüne başlandığını, diyaliz merkezine ihtiyaç duyan 23 kişi gözüktüğünü ve bu projeyi gerçekleştirebilirlerse kısa süreçte yapılan en büyük hizmetin bu olacağını belirtti.
Başhekim Öztürk, ileriye dönük projelerinin de olduğunu söylerken Haymana’nın ileri gelenlerinden destek beklediğini de ifade etti.
Öztürk şu sözlerle konuşmasını sonlandırdı “Saygı, sevgi ve işbirliği içerisinde hem halka hem de Hakk’a hizmet edeceğim.”
Haber: Zeynep GÖKŞEN
Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
  • Başlık : TEMENNİ DİLEK 19/06/2017 17:03:59
    Gönderen : HAYMANA
    Sayın başhekimim,yukardaki arkadaşın yorumuna katılmakla beraber hakkınızda yaptığım küçük bir araştırma sonucu bu işin üstesinden geleceğinize eminim kimle konuşsam"Reyhan Hocam yapar"diyor Allah yar ve yardımcınız olsun haymana olarak daha nice müjdelerinizi bekliyoruz başarılar.
  • Başlık : hayırlı olsun h.g öncelikle 16/06/2017 01:43:23
    Gönderen : degerli hemşerim
    hoş geldiniz allah size kolaylık versin zor insalarla zor bir görevdesiniz bu zamana kadar cok hemşerimiz burda yöneticlik yaptı daha dogrusu yapamadı sizinde yapacagınız sanmıyorum sizin önünzde yılların kalıplaşmıs düzenini kurmuş insanlar var kurumdan cok siyasi bir kurum olmuş 45 yaşındayım burası hep aynı tas aynı hamam burasının devletin hastanesi olmadıgı nı düşünüyor haymana halkı hala size zor br görev verdiler bir haymanalı olarak allah yardımcınız olsun diyorum ve allah kimseyi hastaneye düşürmesin saglık sıhhat versin diyorum...hayırlı ramazanlar