GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

Bu habere 210 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 16/06/2017
Kaymakamlık ve Belediye’nin organize ettiği iftar sofrasında bu defa ilçemizin şehit ve gazi aileleri bir araya geldi.
Haymana Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Haymana Belediyesi’nin düzenlediği iftar programı Cimcime Sultan Termal Tesislerinde gerçekleştirildi.
Şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un eşleri ile katıldığı programda Garnizon Komutanı Ömer Seyhan ve Kaymakamlık personeli de yer aldı. Evleri uzakta olan aileler jandarmanın araçlarıyla getirilip götürüldü.
Müftü Vekili Latif Saygın’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından söz alan Kaymakam Hüseyin Göktürk şehit aileleri ve gaziler ile iftarda bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek “Bizler bugün burada huzurla iftarımızı açabiliyorsak bu şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Şehit ailelerimiz bizlere şehitlerimizin emanetidir. Onlar için ne yapsak azdır. Her ne sorununuz olursa olsun gerek vakfımız aracılığıyla gerekse bizzat bana gelerek sorunlarınızı bildirebilirsiniz.” diye konuştu.
İftarın ardından hep beraber dua edildi.
Daha sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Özdemir Turgut, şehitlik ve gaziliğin dinimizce en yüce mertebe olarak kabul edildiğini ifade ederek “Tarih milletimizin yazdığı şehitlik destanlarıyla doludur, Malazgirt, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı gibi… En son 15 Temmuz’da bu destanların bir tanesini daha yazdık. 15 Temmuz bir kez daha gösterdi ki Türk milleti ülkesine, devletine, milletine, bayrağına ve ezanına bir saldırı olduğunda kefeni giyer topyekûn şehitlik mertebesine yürür. Bu gece sizlerle bir arada olduğum için çok mutlu olduğumu belirtiyor, bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyorum ve gazilerimize uzun bir ömür diliyorum.” diye konuştu.
Haber: Okan YALÇINKAYA
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.