GENÇLİĞİMİZ “ÇUKUR’UN” KIYISINDA

Bu habere 591 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 10/05/2019
Televizyonun fenomen dizileri arasında yer alan Çukur, tüm Türkiye gençliğini olduğu gibi Haymana gençliğini de kuşatmış durumda.
Televizyonlar tüm hayatımızı etkilemeye devam ediyor.
Özellikle çocukluktan gençliğe geçiş dönemindeki nesil daha çok etkileniyor. Dizideki kahramanlar kötü veya iyi denilmeden taklit edilmeye başlanıyor.
Bu konuda daha önce de haber yapmış, duvarların Çukur dizisinin sembolleri ve yazılarıyla kaplandığını belirtmiştik.
Ancak işin duvara yazı yazmaktan daha ötesine gittiğini anladık.
Anne ve babalardan edindiğimiz bilgilere göre, gençler taklit uğruna Çukur dizisinin her karakterine bürünerek kendilerini onlarla özdeşleştiriyor.
İsmini vermek istemeyen anne-babalar; “Çocuklarımızı bu diziden uzak tutmaya çalışıyoruz ancak başaramıyoruz. Televizyonda izlemeseler bile, telefon veya tabletten izliyorlar. Sonra da dizideki gibi konuşuyor, onlar gibi giyiniyor, tüm hal ve hareketleri onlar gibi oluyor” diyorlar.
KIZLAR BİLE ETKİLENİYOR
Anne-babalar ayrıca sadece erkek çocuklarının değil kız çocuklarının bile diziden etkilendiğini, argo konuştuklarını, hatta küfür bile ettiklerini, kısacası tüm kötü alışkanlık ve davranışları taklit ettiklerini söylüyorlar.
SİLAH TAŞIMAK SIRADANLAŞTI
Bir mafya ve çete dizisi olan Çukur’da herkesin elinde silah olması ve her yerde çok normal bir şekilde kullanılması gençliğin tüm değerlerini allak bullak ediyor. Diziyi izleyen çocuk ve gençlerin hemen hepsi öğrenci. Ellerinde kalem ve kitap olması gereken öğrencilerin, oyuncak veya kuru sıkı silah taşımaya başladıkları, birbirlerine “Dediğimi yapmazsan kafana sıkarım” tarzında konuştuklarını, ilerleyen zamanlarda oyuncağın veya kuru sıkı’nın gerçek silaha dönüşme olasılığının çok yüksek olduğunu anne-babalar karamsar bir şekilde dile getiriyorlar.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
 • Başlık : Cukur 11/05/2019 18:48:48
  Gönderen : Gunditirkolu
  Tv de onca ahlaksız diziler onca saçma dizi varken sadece çukurdan rahatsız oluyorlar.O kadar hasta çoçuklara yardım yapıyorlar en son bölümünde öykü arine umut ol dediler ve tüm türkiyeye seslerini duyurdular o hasta cocugun ailesine yardım ettiler.Hem çocuklar çukur izlemeyince cok akilli mi olacaklar.Cocuklarin yetisme tarzini ancak anne ve babalari belirler.Hem dünyada o kadar kotu ve serefsiz insanlar .Hepsi cocukken cukur izlediler bu yüzden boyleler .Cukurdan etkilenip tecavuz ediyolar cukurdan etkilenip harac kesiyolar.Dizilerin bir uydurma oldugunu bilmeyen cahiller kötülüyolar.Çukur kalkinca cocuklar efendi uslu olacaklar tabii.Şu zihniyeti birakin
 • Başlık : Ahlak, din, eğitim dibe vurmuş haberimiz yok 11/05/2019 12:45:35
  Gönderen : Bin Ali
  AKP zihniyetinin Milli Eğitim Bakanı ve Kültür Bakanı nerelerde acaba?RTUK ne işe yarıyor?Sadece boy gösterisi mi yapıyor?O zaman boylarından utansınlar.Partilerin kontenjanlarından girenler eğer TV kanallarındaki bu alçakça ve haince dizilere müsaade ediyorlarsa, Allah belalarını versin.Zaten AKP iktidarı(!) döneminde her şey dibe vurdu.Ekonomi, ahlak, din, eğitim vs. vs. Yok mu bu ülkeyi ayağa kaldıracak Allah`tan korkacak bir iktidar ya. Millet artık kendine gelmeli, milleti kandıran sirk oyuncularını artık başlarından def etmeleri ve yerlerine Allahını,kitabını,vatanını, milletin seven ve bilen insanlar gelmeli.Bunları öyle özellikte biliyorduk ama yanılmışız.Allah iki yüzlülerin belasını versin.
 • Başlık : BAŞARIYI ÇEKEMİYORLAR 10/05/2019 01:48:21
  Gönderen : HALİT ÖZKUL
  ÇUKURA GELENE KADAR TVDE SU AN YAYINLANAN VE GEÇMİŞTE YAYINLANMIŞ ONLARCA DİZİ VARKEN ŞİMDİ BU ŞİKAYET NİYE HEM ÇUKUR DİZİSİ BİR ÇOK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ YÜRÜTEREK ENGELLİ KANSER BİR ÇOK HASTAYA DESTEK OLMAKTADIR ŞİDDET İÇERMEYEN DİZİLER NİYE SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİNDE DEОİLLER BAŞARIYI KISKANMAYIN!!!