GÖKÇEK’TEN MUHTARLARA JEST

Bu habere 409 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 11/08/2017
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hafta içinde Haymana’yı ziyaret ederek, ilçemizdeki 73 mahalle muhtarına masa, sandalye, ses sistemi ve çay takımı hediye etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Perşembe günü Haymana Şehitler Meydanında Haymanalı muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Buluşmada ilk konuşmayı Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptı.
Turgut konuşmasında şunları söyledi; “Ankara’nın mimarı sayın Melih Gökçek hoşgeldiniz. Başkanımız Ankara Yolumuzu inşallah bu yıl bitirecek. Büyükşehir Belediyesinin ilçe yatırımları arasında en büyük payı 200 Milyon TL ile Haymana aldı. Bu yıl yetişmese de inşallah seneye ilçemizin su sorunu bitecek. Sondaj ve depo çalışmaları yapılıyor. 202 km. Grup yollarımız yapılacak. Pazaryeri ile ilgili projemizi sunduk inşallah o da bu yıl ihalesi yapılacak. Ayrıca taziye evi ve camimiz de mezarlığın yanına yapılacak. Meydan düzenlemesi ve parklar ile ilgili çalışmalarda yapılacak. Sayın başkanımıza yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Turgut’un ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Büyükşehir’in mahalle ve merkeze şimdiye kadar yaptığı çalışmaları rakamlarla özetledi.
Gökçek daha sonra ise yapmayı düşündüğü projeleri sıraladı. Gökçek bu projelerle ilgili açıklamalarında şunları söyledi; “Sizlere ne yapsak az. Seçimlerde siz en büyük desteği bize verdiniz. Aile yaşam merkezi yapmak istiyoruz. Yol çalışmalarımızda 202 km yol bitecek. Meydan düzenlemesini de seçimelere kadar bitireceğiz. Bugün ise 73 tane köyümüze 10172 sandalye, 2543 masa, 73 çay semaveri ve ses sistemi, çay tabağı ve bardağı dağıtılacak. Maliyeti 897 Bin TL. Hayırlı uğurlu olsun. Önümüzdeki senelerde de tente ve yeni hediyelerimiz olacak. Sizlere elimizden gelen hizmeti yapmaya devam edeceğiz. Hepinize teşekür ederim.”
Gökçek’in konuşmasının ardından mahalle muhtarları ile toplu fotoğraf çekildi.
Öte yandan merkez mahalle muhtarlarına masa sandalye ve çay takımı verilmediği için Muhtar Fahrettin Albay bir açıklama yaparak, “Bize masa sandalye ve çay takımı verilmedi. Bizim düğünümüz, cenazemiz ve özel günlerimiz yok mu? Neden ayrımcılık yapılıyor. Ama seçim zamanı görüşeceğiz. Ev ev dolaşıp bu yapılanı halkımıza anlatacağız.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
 • Başlık : firsat ve haymana nasıl tepki verelim? 16/08/2017 08:25:54
  Gönderen : Hasan
  Adın fırsat mı haymana mı? Sen böyle sahte isimle değil rüstem gibi bir .... görevden aldırmak üstelik ona iyilik yapmış oluyorsun. Çık ortaya arslanlar gibi peşinden gelmeyen namerttir. Ancak tarih ve saat verin yeri belirtin kesin gelirim. Hatta yanımda sürpriz bir ağabeyimizi de getiririm.
 • Başlık : firsat 14/08/2017 18:15:23
  Gönderen : haymanali
  sevgli haymanalilar kongre tarihinde ankara yolunda halk olarak akpartlili yoneticileri karsiliycaz sorunlarimizi anlatcaz birlik beraberlik icinde bu yonetcileri istemedigimizi soliycez hizmet eksikligini soyliycez zorla belediye ve ilce yonetimi halka hizmetsiz birakarak cezalandirmaz hep birlikte hizmet icin ankara yolunda bekleyim halkin sesine kulak vermezlerse kendi bileceklleri is kongre sabahi araclarinizla ankara yolunda bekliycez
 • Başlık : Çay semaveri bardak cezve 13/08/2017 01:14:20
  Gönderen : Hasan
  Kullan kullan bitmez. Helal sana melih amca. Yine Haymanalılar ucuza kandırdın. Sahi belediyede bizim adamlarımız vardı. Mehmet ercan abimiz ile yusuf yilmaz abilere ne oldu bilen varmı. İkisinide katakulle ile safdışı bıraktın. Mehmet abi 50-60 tane Haymanalı yusuf abi 150-200 e yakın Yaymamalıydı işe aldılar. Aday olsunlar kurtulayım dedin.İyi numara sms.
 • Başlık : haydi 12/08/2017 17:18:19
  Gönderen : levent korkmaz
  MUHTARLARI SIDDETLE KINIYORUM.HAYMANAYI SEL VURMUS MILLET BATMIS BiTMiS BIZIM MUHTARLARDA HERSEYDEN BI HABER GIDIP 1 KIRIK SANDALYENIN PESINE DUSMUS ..EY MUHTARLAR SIZ GIDIN öNCE GOREVINIZI YAPIN INSANLARA YARDIM EDIN KOL KANAT GERIN..PEKALA SAYIN GOKCEK IN YASANAN BU FELAKETTEN HABERI VARMI?VARSA TEPKISI NE? VEYA HERHANGIBIR MUHTAR DILE GETIREBILDIMI..öYLE DEGILSE MAHALLI ISLER GENEL BASKANLIGINI GOREVE DAVET EDIYOR HERKESIN UZERINE DUSEN SORUMLULUGUNU ALMASINI TUM HALKA ARZ EDIYORUM,ALLAH ICIN GOREVINI YAPMAYANIN ALDIGI MAAS ZEHIR ZIKKIM OSLUN HZöMER I DUSUNUN...NEYSE NEYSE..GOREVINI IYI YAPAN DEGERLI MUHTARLAR BUNA DAHIL DEGILDIR.
 • Başlık : ANKARA 12/08/2017 16:55:11
  Gönderen : HAYMANA
  HAYMANA SİYASETCİLERİ UTANIYORMUSUNUZ BU TAPLODAN NERDEEEE ASIL SUÇLU SİZİ ALKIŞLAYAN TAKLACILIKDAN VAZ GEÇMEYENLERDE DAHA BETER OLACAKSINIZ DEMEDİ DEMEYİN BAYRAMDA ŞEKER DAGITIRLAR BU GİDİŞLE
 • Başlık : KİMİN MALI 11/08/2017 04:06:44
  Gönderen : HAYMANA
  SAYIN BAŞKAN KİMİN MALINI KİME VERIYOSUNUZ BUNU BIR LUTUF GIBI SUNMANIZA GEREK YOK BUNU VERMEK ZATEN GÖREVINIZ MAAŞALLAH MUHTARLARIMIZDA BAYRAM HARÇLIGI ALMIŞ GIBI SEVINIYOR BIZE BUNLAR LAZIM DEIL KENDIMIZ ZATEN ALIYOZ BIZE KALICI İŞ OLANAGI VERICEK YATIRIMLAR LAZIM BIZE REKLAM LAZIM BIZE İŞ AŞ LAZIM BIZE TANITIM LAZIM BIZE BOŞ VAATLER LAZIM DEIL BIZE 40 KORUMAYLA GEZEN BAŞKANLAR LAZIM DEIL