“HAYALİM BÜYÜK BİR HAYMANA”

Bu habere 490 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 08/06/2018
HDP 1. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Eşref Kiraz yaptığı açıklamada, büyük Haymana inşa etmek istediğini dile getirdi ve güneşin kendileri için doğacını söyledi.
Ankara 1. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Hemşerimiz Eşref Kiraz hafta içinde parti binası önünde Haymanalı vatandaşlara seslenerek destek istedi.
Kiraz konuşmasında: “Bizim sıkıntımız çok büyük. Tarım bitmiş durumda. Yakıta sürekli zam geliyor, en büyük zam da seçimlerden sonra gelecek. Hububat fiyatları ortada. Bu çiftçi bu köylü ne yapacak? Bir diğer gelir kaynağımız Hayvancılık da bitmiş. Sürekli hiç ummadığımız yerlerden et getiriyorlar. Köylerde insan kalmadı. Ucuz işçi niyetiyle şehirlere gitmeye mecbur bırakılıyorlar. Bizim Haymana ile ilgili büyük hedeflerimiz ve hayallerimiz olacak. Haymana ekonomisi ve nüfusu ile büyüdüğü gün bizim hayalimiz de gerçekleşmiş olacak. Ben inanıyorum ki 25 Haziran sabahı güzel bir güneşle uyanacağız. Biz kazanacağımıza inanıyoruz. 24 Haziran’da kendi kaderimizi kendimiz belirleyeceğiz.” dedi.
Kiraz’ın konuşmasının ardından heyet önce Haymana esnafını, ardından Demirözü, Tepeköy, Kerpiç, Yenice ve Balçıkhisar mahalllerini ziyaret etti.
Program Balçıkhisar’da açılan iftarla birlikte sona erdi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.