HAYMANA KONSERLERLE COŞTU

Bu habere 224 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 14/09/2018
Kurtuluş Savaşı ve Haymana Sempozyumu konuşma ve meşaleli yürüyüşün ardından Cimcime Meydanındaki konserlerle halkı coşturdu.
11 Eylül Salı gecesi ilk konser düzenlendi. Sanatçılardan önce Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı bir konser verdi.
Daha sonra Belediye Başkanı Özdemir Turgut bir konuşma yaparak şunları söyledi, “Artık Haymana bir Çanakkale gibi olacaktır. Kurtuluş Savaşı ve Haymana Sempozyumu coşkusuna geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim.”
Kaymakam Hüseyin Göktürk’te konuşmasında, “İlçemiz tarihi zafere ev sahipliği yapmıştır. Şimdi de şenliğe ev sahipliği yapıyor. İnşallah Milli Parklarımız ile birlikte ilçemizi tanıtacak ve herkese anlatacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
AK Parti Milletvekili Emrullah İşler ise konuşmasında şunları dile getirdi, “Bu topraklarda şehit olan ecdadımızı minnetle anıyoruz. O gün bu topraklarda verilen mücadele dış güçlere şimdi de bizler tarafından veriliyor. İnşallah bayrağımıza ve ezanımıza daima sahip çıkacağız.”
AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan ise şunları söyledi, “Atalarımızdan, ecdadımızdan Allah razı olsun. Atalarımız mirasını bıraktı bizde sahip çıkacağız. 15 Temmuz’da kurulan kumpası biz bozduk, bundan sonra da bozmaya devam edeceğiz.”
Konuşmaların ardından Beyaz Düşler Tiyatro ekibi Kurtuluş Savaşı ile ilgili duygusal bir tiyatro gösterisi yaparak büyük alkış aldı.
Daha sonra sahneye önce Uğur Aslan çıktı ve şiirlerle izleyicilere güzel dakikalar yaşattı. Hemşerimiz Çiğdem Doğan’da türküler ve halay havaları ile havayı ısıttı.
Doğan’dan sonra hemşerimiz sevilen sanatçı Hüseyin Kağıt sahne aldı ve halkı coşturdu.
Şenlikte ayrıca çekilişler yapıldı ve izleyenlere hediyeler dağıtıldı.
Şenliğin ikinci günü de Haymana’nın sevilen 25 sanatçısı HASAD Grubu adı altında sahne alarak, türkü, oyun havaları, şiir ve halaylar ile halka unutulmaz bir gece yaşattı.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
  • Başlık : İsraf haramdır 15/09/2018 20:58:21
    Gönderen : Yunus
    Haymanamıza değil tüm ülkedeki eğlenceler festivaller hele hele şu durumda yasaklanmalı acil olaraktan kemer sıkma politkası uygulanmalı
  • Başlık : Seninle olmaz 15/09/2018 08:17:41
    Gönderen : Haymana
    Bunu her ne kadar festival olarak algılamamız lazimken ozdemir turgut bize bunu festivalmis gibi lanse ediyor . Her sene festivalimizden eglencemizden bizi yoksun birakiyor . Polatlida ziynet cikarken biz bekoyu dinler olduk