“HUZUR VE ASAYİŞ SAĞLANACAK”

Bu habere 192 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 12/01/2018
Merkez mahalle muhtarları ile bir durum değerlendirme toplantısı yapan Kaymakam Hüseyin Göktürk çeşitli kararlar alınacağını açıkladı.
Haymana Kaymakamlığında yapılan toplantıya Kaymakam Hüseyin Göktürk, Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, İlçe Emniyet Müdürü İlhan İnanoğlu, Medrese Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Beşkaya, Yenimahalle Muhtarı Şenal Keskin, Seyran Mahalle Muhtarı Fahrettin Albay, Çaldağ Mahalle Muhtarı Salih Yavuz ve Kayabaşı Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım katıldı.
Muhtarların taleplerini ve şikayetlerini dinleyen Kaymakam Göktürk, gerekli tedbirlerin alınması, huzur ve asayişin sağlanması için çalışacaklarını belirtti.
Kazalardan dolayı şikayetlerin yoğun olduğu Akıllı Kavşak için muhtarlar düzeltilmesi için dilekçe verdiler. Muhtarlar, “burasının Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından düzeltilmesini istiyoruz.” dediler.
Toplantının bir diğer konusu da madde bağımlılığı ile ilgili mücadeleydi. Bunun içinde denetimlerin artması, okul çıkışlarının kontrolü, harabe meskenler ile ilgili çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.
Toplantında ayrıca, ilçeye grup halinde gelen dilencilerin takip edilmesi, hatta gerekirse gözaltına alınması, fuhuş yaptırıldığı iddia edilen otellerin denetlenmesi gibi konularda ele alındı.
Toplantı sonunda konuşan Kaymakam Hüseyin Göktürk, “İlçenin huzur ve refahı için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun için zaman zaman asker, polis ve muhtarlarımız ile bir araya gelip toplantılar yapacağız. Bazı söz konusu suçlar ülkenin her tarafında oluyor. Ancak Haymana’da bu oran daha düşük. Ama biz yine de çalışmalarımızı en iyi şekilde yapacağız.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.