İHMALKARLIĞIN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Bu habere 336 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 29/06/2018
İki sandık başkanının işgüzarlığı az daha ilçemiz adına kara bir lekeye dönüşecekti. Oylar tekrar sayıldı ve böylelikle büyük bir skandalın önüne geçildi.
İlçemizde 24 Haziran seçimlerine damga vuran bir olay yaşandı.
Kavak ve Evliyafakı Mahallesinin sandık başkanları şimdiye kadar neredeyse görülmemiş bir skandala imza atıyorlardı.
Edinilen bilgiye göre; Köylerde sayımın yapılmasının ardından oy çuvallarını yanlarına alarak bir araya gelen her iki mahallenin sandık başkanları arabalarına binerek Haymana İlçe Seçim Kuruluna vermek üzere yola çıktılar. Haymana’ya geldikten sonra evrak düzenlemesini seçim kurulunda yapmak yerine kendi iş yerlerine götüren iki kafadarı, CHP İlçe Başkanı Naci Sezer ile yanındaki arkadaşları gördü ve bir anda kıyamet koptu.
CHP İlçe Başkanlığı ve AK Parti İlçe Başkanlıklarının hemen yanındaki iş yerine onlarca vatandaş toplandı ve “oy mu çalınıyor” diye, söylentiler konuşulmaya başlandı.
Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma ile birlikte CHP, AK Parti, MHP, İyi Parti ve HDP’nin parti temsilcileri orada durumu analiz etti.
Daha sonra Adliye Sarayına alınan seçim torbaları ilçe seçim kurulu ve parti temsilcileri nezaretinde tekrar sayılarak ıslak imzalı tutanaklar ile karşılaştırıldı. Bu işlemlerin sonunda herhangi bir sakıncalı duruma rastlanılmadı.
İlçe Seçim Kurulu ve parti temsilcileri huzurunda konu ile ilgili olarak tüm parti temsilcilerinin ikna olduğu ve herhangi bir şaibeye mahal vermeyecek şekilde oy sayımının yapıldığı görüldü.
Olayın bu şekilde müspet sonuçlanması, kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesine rağmen bazı medya kuruluşlarına aksettirilmesi ile ilçemiz adına hoş olmayan bir durum yaşansa da, gerek parti temsilcilerinin sağduyulu davranışı, gerekse ilçe seçim kurulunun titiz ve yerinde müdahalesi ile sorun çözülmüş oldu.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
 • Başlık : Haberde suçlanmış kimse yok 04/07/2018 01:04:53
  Gönderen : Hasan
  Güzel de haberde Ali ihsan Özer Beyi suçlayacak bir durum yok ki.Sadece sandık görevlilerinin işi bilmediklerinden dolayı olmuş bir olay. Gazeteci ile alakası nedir anlayamadım. Haberi normal olarak algıladım Ali İhsan Bey`i sevdiğimiz bir kardeşimiz. Olay niye bu şekle dönüştü onu da anlayamadım.
 • Başlık : Burnuma kötü kokular geliyor. 01/07/2018 23:40:46
  Gönderen : Veysi
  Bu elim hadise üzerinden Ali İhsan Özeri karalamaya kalktılar. Karalayanlar da kalkıp da özür bile dilemedi. Bu ne yüzsüzlüktür be...
 • Başlık : Dikkatlı olmak gerekir 30/06/2018 08:36:10
  Gönderen : Ahmet
  Allah akıl versin. Sandık başkanı olmuşlar demek ki bizim kafadarlar. 1 günlük kursta öğrenmemişler mi bizim hemşerilerimiz. Neyse ki Haymana adına talihsiz bir olay önlenmiş.