İLK İFTAR BAŞKAN’DAN

Bu habere 181 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 10/05/2019
Haymana Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında ilk yemeği Belediye Başkanı Özdemir Turgut elleriyle dağıttı ve iftarı da vatandaşlarla beraber yaptı.
Haymana Belediyesi iftar çadırı her yıl olduğu gibi bu yıl da Cimcime Meydanı’nda Haymanalıların hizmetine açıldı. İftar çadırında Ramazan ayı boyunca vatandaşlar ücretsiz iftar yemeği yiyebiliyor.
Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve eşi Sema Turgut da ramazan ayının ilk iftarını vatandaşlarla birlikte açtı. İftardan önce yemek kazanlarının başına geçen Özdemir Turgut vatandaşlara yemek dağıttı. Turgut’un yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri Oğuz Yücel ve Ahmet Özkan da iftarda hazır bulundu.
Yemek sonrasında edilen duaların ardından bir açıklama yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “İftar çadırımız her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızın, ilçemizde bulunan öğrencilerimizin ve turistlerimizin hizmetinde olacak. Mübarek ramazan ayının ilk iftarını hemşerilerimizle açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca sosyal ve kültürel etkinliklerimiz de olacak. Ben bu vesileyle bir kez daha başta Haymanalı hemşerilerimiz olmak üzere bütün İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’ini kutluyorum.” diye konuştu.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.