İMAM-HATİP KENDİ SUYUNU BULDU

Bu habere 111 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 11/08/2017
Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesinde yaklaşık bir ay önce başlayan etüt ve sondaj çalışmaları amacına ulaştı ve su bulundu.
Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi son yıllarda bambaşka bir çehreye büründü. Okul Müdürü Hüseyin Günaydın ve diğer öğretmenlerin çabaları neticesinde okulun arka bölümü genişletilerek burada halı saha ve fidanlık oluşturuldu.
Fidanlık bölümüne 2 bin ağaç dikildi. Ancak bu defa su sıkıntısı baş gösterdi.
Okulu ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ağaçların şebeke suyuyla sulanamayacağını ve buraya bir sondaj çalışması yapmaya söz verdi.
Böylece Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 1 ay önce gerçekleştirilen sondaj çalışması bu hafta itibariyle olumlu sonuç verdi ve suya ulaşıldı.
Okulun Müdürü Hüseyin Günaydın’ın verdiği bilgilere göre, su yerin 217 metre altında bulundu.
Günaydın konu hakkında şunları söyledi; “Sondaj çalışmasının amacı, okululumuzun 7 bin 500 metrekarelik bahçesindeki 2 bin adet bitkiyi sulamaktı. Nihayet suya ulaştık. Projenin tüm maliyetini karşılayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek Bey’e ve katkılarından dolayı Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Bey’e teşekkür ediyoruz.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.