İSTER GİY, İSTER GİYDİR

Bu habere 123 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 16/06/2017
Hemşehrimiz Hacı Namal’ın başlattığı kampanya dayanışmanın en güzel örneğini veriyor. Hayırseverlerin bağışladığı giyecekler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
Kampanyanın adı “İhtiyacın varsa giy, İhtiyacın yoksa giydir”. Bu işin öncüsü de hemşehrimiz Hacı Namal. Namal çok önemli ve güzel bir dayanışma örneğine öncülük ederek mağduriyetlerin giderilmesine vesile oluyor.
Ankara Caddesi Özkan Yaşam Konutları’nın alt katına açılan mağazada, hayırseverler tarafından bağışlanan kullanılmış ve konfeksiyoncuların bağışladığı yeni giyimler tamamen ücretsiz olarak ihtiyaç sahipleri ile buluşuyor.
Mümkün olduğu kadar insanların onurlarını kırmamak, rencide etmemek için gizliliğe dikkat ettiklerini belirten Namal konu hakkında da şu bilgileri verdi; “İhtiyacın varsa giy ihtiyacın yoksa giydir dememizin sebebi, hayır yaparken sağ elin verdiğini sol el görmeyecek şeklinde yapmalıyız, getiren ve götürenlere aracılık ediyoruz.
Ramazan ayı süresince devam edecek olan kampanyamızda ilçe merkezi ve mahallelerde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarının karşılanmasında azim göstermekteyiz. Böyle bir hayırlı işe vesile olan ve yardımlarda bulunan gerek yurt içi, gerekse yurt dışından desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize sizin aracılığınızla teşekkür ederim”.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
  • Başlık : helal olsun 28/06/2017 01:32:44
    Gönderen : Mahmut BAŞARAN
    toplumsal sıkıntılarda yardımlaşmanın ne kadar önemli bir gereklilik olduğunu hepimiz biliriz. bu amaçla yapılan güzel etkinliği başlatan sevgili kardeşim hacı namal ve ekibini kutlamadan geçemeyeceğim. allah emeklerinizi zayi etmesin. umarım gerekli yerlere ulaşır büyük bir hizmet yapmış olursunuz. sevgi ve saygılarımla