İTALYA’DA BİR HAYMANALI

Bu habere 824 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 09/02/2018
Avrupa Türk Demokratlar Birliği İtalya Bölge Başkanı hemşerimiz Derviş Bozyel, Cumhurbaşkanımızı karşıladı.
Yurt dışında yaşayan Haymanalı hemşerilerimiz başarıları ile bizleri gururlandırıyor.
Bunlardan birisi de İtalya’da bulunan Alahacılı Köyü’nden Derviş Bozyel.
Avrupa Türk Demokratlar Birliği İtalya Bölge Başkanı olan hemşerimiz Derviş Bozyel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İtalya ziyaretinde kendisini karşıladı.
Hemşerimiz Derviş Bozyel aynı zamanda İtalya AK Parti Baskanlığı’nı yapmakta olup, Türkiye ve İtalya arasında proje çalışmalarını da yürütüyor.
Bozyel Nisan ayında da TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Milano’da açılışına katıldığı ve İtalya’da 320 yıldır kutlanan Moenaturk Festivalini de düzenliyor. İtalya’nın Trieste şehrinde bulunan Türk Şehitliği’nin restorasyonu ile ilgili projeyi de TIKA’ya kabul ettiren Derviş Bozyel, sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alarak İtalya genelinde Türk ve Müslüman gurbetçilerimiz tarafından takdir ile karşılanıyor.
Aynı zamanda eski belediye meclis üyesi Mustafa Bozyel‘in de kardeşi olan hemşerimizin başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
 • Başlık : mustafa bozyel dürüsttür 11/02/2018 08:59:19
  Gönderen : Ahmet
  Evet mustafa bozyel amca temiz ve dürüst siyasetçi idi. hatta bazı hizmetleri o uğraştığı aldı malum başkanımız özdemir amcaya mal edildi hep özdemir amca ön planda göründü. Mustafa bozyel amcanın tekrar aday olmasınıda engelleyende hacı aysu amcamızdır. onuda tebrik etmek gerekir.Onun meşhur bir sözü vardır. Gelin Haymana`yı Davos yapalım sözleridir.
 • Başlık : Başarılar 11/02/2018 08:32:19
  Gönderen : 06haymana
  Sanırım bu beyefendiyi ilerde büyük yerlerde göreceğiz gurur duyduk
 • Başlık : Gurur duyduk 10/02/2018 22:02:59
  Gönderen : Haymana sevdası
  Dervis bey yaptigi calismalar ve özverili davranislari ile tüm haymana ve polatliyi gururlandirmaya devam ediyor abisi mustafa bozyel haymana nin en temiz siyasetcisiydi ve onun ardindan yeni bir bozyel yetişti haymana ve polatlinin size ihtiyacı var..
 • Başlık : Adaymı 09/02/2018 03:01:16
  Gönderen : Mehmet kaplan
  Bu hemşerimizdemi aday belediyeye yoksa taa italyadaki karşılama haymana gaztesinde haber olmuş bende tanımış oldum haymanalı hemşerimizi
 • Başlık : Aday Değilim 09/02/2018 02:05:27
  Gönderen : Helal olsun
  Meşhurlar hep haymana dışında, haymanada kalanlar ya Belediye Başkanlığına aday olmuş ya da belediyeden iş bekliyor. Merak etmeyin aday değilim, iş de beklemiyorum. Umarım evlatlarımız okur ve Derviş Ağabeyimiz gibi göğsümüzü kabartır. Selamlar...