İYİ MAHSUL İYİ PARA EDİYOR

Bu habere 224 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 06/07/2018
Haymana Ticaret Borsası hububat alımları hızlanmaya başladı. Geçen hafta düşük seyreden fiyatlar, bu hafta yükselişe geçti.
Geçtiğimiz hafta, sezonu açan Haymana Ticaret Borsası hububat alımlarına da başlamıştı.
Bölgesel olarak hububatların kalitesi de değişim gösteriyor. Geçen hafta yüksek süneli ve düşük değerli hububatlar beklentilerin altında alıcı bulmuştu.
850 ile 950 kuruş fiyat aralığında seyreden buğday fiyatları 1100 kuruşun üstüne çıkarken 810-825 aralığında seyreden arpa fiyatları da 850 ile 870 kuruştan alıcı buldu.
SÜNEDE DÜŞÜŞ VAR
Yine geçtiğimiz hafta hububatta süne değerleri 7-11 arasında değişirken, bu hafta gelen ürünlerde süne değerleri 1’e kadar geriledi. Bununda sebebi bölgesel yağışların köylere göre değişmesi ve çok yağış alan yerlerin süne oranının yüksek olduğu belirtildi.
İYİ MAHSULE TMO’DAN EKSTRA FİYAT
Sezon öncesi TMO buğday tavan fiyatını 1050 olarak açıklamıştı. Ancak değerleri belli kriterlerin üstünde çıkan hububatlar için ekstra “İyi Tarım” primi uygulanıyor.
O nedenle 1050 tavan fiyata TMO ekstra primle 1.113 fiyat biçti.
Salı günü Haymana Ticaret Borsası’nın ziyaretçileri vardı. Polatlı TMO Ajans Müdürü Murat Canpolat ve Haymana TMO Ajans Müdürü Deniz Çakal, borsayı ziyaret ederek alımları izledi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.