KAÇ CAN DAHA GİDECEK?..

Bu habere 1575 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 10/11/2017
Bir türlü bitmek bilmeyen ve birçok ölümlü kazanın yaşandığı Ankara Duble yolu için tepkiler çığ gibi. En son Emel Çağlar'ın hayatına mal olan yol için yetkililer acil göreve çağrıldı.
Ankara Yolu tam bir kabus olmaya devam ediyor. Yapımına başlanmasının üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen, hala tam olarak bitirilemedi ve ölümlü kazalara sebep olmaya devam ediyor.
En son Cumartesi günü Çağlar ailesinin karıştığı ve Emel Çağlar'ın ölümü ile sonuçlanan kazadan sonra vatandaşların isyanı çığ gibi arttı.
Sürücüler için adeta “ölüm yolu” haline gelen Ankara Yolu ile ilgili keşmekeşten dolayı onlarca mağduriyetler yaşandı.
KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR
Ankara Yolu henüz tam olarak bitirilmediğinden, sürücüler için adeta bir labirenti andırıyor. Her iki yol, hem gidiş hem de dönüş olarak kullanılıyor. Bunu düzenleyecek ne bir levha, ne de bir görevli bulunuyor. Kendi şeridinde seyreden bir sürücü, aniden tam karşısında başka bir araç görebiliyor. Yol çizgileri ve tabelaları kesinlikle yeterli değil. Ayrıca yol kenarında yapılan çalışmalar bitmediği için sürücülere her an bir tehdit oluşturabiliyor.
DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECEK
Haymanalı vatandaşlar yaşanan bu kazanın ardından yine sert bir şekilde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ateş püskürdü.
Vatandaşlar: “Bu yol kaç yıldır bir türlü bitmek bilmedi. Şu ana kadar kaç hemşerimizi bu yola kurban verdik, artık sayısını unuttuk. Allah’tan korkmayan bu insanlara tek cevabımız, insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı!.. Bu yolun yapımında sorumluluk sahibi herkesi Allah’a havale ediyoruz.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
 • Başlık : Tek Altarnatif 17/11/2017 12:22:40
  Gönderen : Hakan sütçü
  Haymana ilçesine tek altarnatif Mustafa Orhan dır.Allah izin verirse Haymana hak ettiği yere gelir.Ama Mustafa başkan aday olsun yeter ki İnşallah olur ve onu başkan yaparız Haymana hak ettiği değeri görür.bu zamana kadar Ankara da Haymanalılara en faydalı olan kişi Allah yıkarsa inkar edemeyiz.sade benim bildiğim Mamak belediyesin de kaç tane Haymanalı çalışan hemşerilerimiz var
 • Başlık : yolumuz ne zaman bitecek. 13/11/2017 03:26:18
  Gönderen : akdoğan
  Bu hafta geldim haymanaya yollar yapılmış bazı kesimler trafiğe açılmamış nedenini anlayamadım çok kısa tadilat olan yerler var diğer taraflar açılabilir.Bunu kısa sürede halletmeleri lazım,çok kaza olacak.Ateş düştüğü yeri yakar.Çok şükür diyemiyorum yatırımlar çok geç kaldığı için.Daha çok eksiğimiz var.Haymana ilçe konumunu kaybedecek.
 • Başlık : Yollar 12/11/2017 09:21:37
  Gönderen : Caglayan
  Yapılan bişeyi begenmeyen tek memleket olabilir bizimki eski yol daha güzeldi galiba arkadaşlar eskiden ölen insan sayısı neydi hatırlayan varmı coksukur haymanamıza duble yol yapıldı az kalmış haftada 3 gün gidip geliyorum Allah devletimize zeval vermesin