KADIKÖY HOLLANDALILARI AĞIRLADI

Bu habere 242 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 08/03/2019
Kadıköy Mahallesi Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Hollanda’dan gelen kadın çiftçileri ağırlayarak ikramlarda bulundu.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile 8 Hollandalı Kadın Çiftçi Kadıköylü kadınları ziyaret etti.
İki dost ülke kadınlarının buluşması Kadıköy Mahallesinde gerçekleşti. Bu buluşma organizasyonuna Hollanda Ticaret Ataşesi Jeroen Kelderhuis, Kaymakam Hüseyin Göktürk, Jandarma Komutanı Serkan Akgün, Ziraat Odası Başkanı Suat Devran ve İlçe Tarım Müdürü Aydın Coşkun eşlik etti.
Organizasyonda Hollandalı 8 kadın çiftçi şalvar ve diğer yöresel kıyafetleri giydi, yöresel yemeklerin yapımına yardımcı oldular.
Daha sonra Kadıköy Mahallesi Köy Konağına geçen grup burada yine yöresel yemeklerden Kürt pilavı, gözleme, çeşitli dolmalar ve ayrandan oluşan yemeği yediler ve müzik eşliğinde eğlendiler.
Kadıköy Muhtarı Serdar Albay başta olmak üzere, diğer Kadıköy Mahallesi halkı misafirperverlikleri ve sıcak ev sahipliği ile tam not aldılar. Ayrıca S.S Yeşilyurt Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kadınları da el hünerlerini sergilediler, gelenlerin hem gözlerini hem de karınlarını doyurdular.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.