KADIOĞLU NEDEN İSTİFA ETTİ

Bu habere 354 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 03/11/2017
Büyükşehir Belediyesi Haymana Fen İşleri Şefi Bediha Kadıoğlu geçtiğimiz hafta istifasını vererek, 3.5 yıldır yürüttüğü Fen İşleri Şefliği görevine son verdi.
Geçtiğimiz hafta istifasını verdikten sonra gazetemizi ziyaret eden Bediha Kadıoğlu ile sohbet edip, neden ayrıldığını sorduk.
Uzun süren sohbetimizin ardından açıklama yapmak istemediğini, belki ilerleyen süreçte açıklama yapabileceğini, ancak Haymana’yı çok sevdiğini, kendisinin hakkını helal ettiğini, Haymanalı hemşerilerinin de kendisine haklarını helal etmelerini istediğini dile getirdi.
Kadıoğlu her ne kadar açıklama yapmak istemese de, Kadıoğlu’nun istifasının ardında Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un tenkitlerinin olduğu biliniyor.
Edinilen bilgiye göre Kadıoğlu’nun, Belediye, İlçe Teşkilatı, Muhtarlar ve vatandaşlarla uyum içinde çalışmadığı, bu yüzden ayrılması gerektiği, bu konu ile ilgili bir çok yerle görüşüp gitmesi için Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un kulis yaptığı öğrenildi.
Kadıoğlu’nun ayrılışının ardından bazı vatandaşlar yerinde bir karar olduğunu düşünürken, bazı vatandaşlar ise Kadıoğlu’nun çalışkan ve faydalı bir yönetici olduğunu söylediler.
Önümüzdeki süreçte Kadıoğlu mu daha iyi çalışıyordu, yerine atanan Turgut Keleş mi daha iyi çalışacak, Haymanalılar merakla bekliyor.
Haber:Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
 • Başlık : Yogurtcular 05/11/2017 23:50:07
  Gönderen : Memmi
  Yazık be şu yapılmayan yolda kaç tane canımız gitti 3 havalimanı 3 köprü marmaray gizli trenler bitti bizim yol bitmedi cıkmış su kadını övenler var yoğurtla peynirle kuzuyla besledik sonuç hacı babanin tay gezdirdiği yer bizim haymana
 • Başlık : Haymana 04/11/2017 10:07:14
  Gönderen : Sinan
  Herkes 3 yıldır şikayet ediyor kimse yollayamadı Özdemir el ters düştü 15 gün sürmedi. Zaten istenmiyor du neden bu kadar durdu??
 • Başlık : Haymana 03/11/2017 06:56:13
  Gönderen : Hasan
  Bizleri çok üzdün Kadıoğlu. Beni kimse gönderemez diye bağırarak konuşmalarını unutmuyoruz. Yolun açık olsun
 • Başlık : Kadıoğlu 03/11/2017 06:54:20
  Gönderen : Çağlayan
  Köylerden aldığı koyunlarla çiftlik açmıştır belki Allah Özdemir başkandan razı olsun. Kimse gönderemedi kadın yapışmıştı haymanaya bizleri biraz üzdü ama hakkımız helal olsun diyelim
 • Başlık : Güle güle demeyeceğim. 03/11/2017 05:33:38
  Gönderen : Ahmet
  Bu Turgut Keleş Büyükşehir meclis üyesi Durali Keleş beyin akrabası mı acaba? Kızılcahamamlı iyi bir kardeşimiz Durali Bey. İnşallah kardeşi mi akrabası veya soyadı benzerliği mi olan Turgut Bey de Haymanalıları sever,Haymanalılar da onu severler. Gidenin arkasından konuşulmaz ama ,biz yüzüne de söyledik Bayan Bedia Kadıoğlu gibi köyler arasında ayrım yapmasa iyi olur. Yoksa onun da sonu onun gibi olur. Yamak,Eskikışla,Gültepe,Kanlıgöl,Bahçeçik,Kirazoğlu,Deveci, Sırçasaray Hasıpiro, Emirler Kesikkavak köylerinin asfaltı neden sıcak asfalt değil onu da sıcağı sıcağına izah ederse bizi sevindirir Turgut Kardeşimiz.
 • Başlık : Kimseye kalmaz 03/11/2017 04:22:12
  Gönderen : Haymana
  İstifa etmedi edemezde görevden alındı