KAPLICALARDA KIŞ İNDİRİMİ

Bu habere 871 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 01/12/2017
Haymana Belediyesi, kış sezonunda Medrese ve Seyran Kaplıcalarında indirim yapma kararı aldı. Uygulama 1 Aralıktan itibaren geçerli olacak.
Kış sezonuna girilmesiyle birlikte Haymana Belediyesi Seyran ve Medrese Kaplıcalarında indirim kararı aldı.
Sezonda Medrese ve Seyran Kaplıca fiyatları 7, Merkez Kaplıca fiyatı ise 10 TL’ydi.
Geçtiğimiz senelerde halk günü adıyla yapılan indirimlerde vatandaşlar haftanın Pazartesi ve Perşembe günleri 3,5 TL karşılığında kaplıcalara giriyordu. Bu sene alınan kararla birlikte geçen yılki uygulamanın yerine Medrese ve Seyran Kaplıcalarının fiyatları 7 TL’den 5 TL’ye düşürülerek vatandaşların daha uygun fiyata kaplıcaya girmeleri kararlaştırıldı. Öte yandan Merkez Kaplıcanın 10 TL olan ücretlendirilmesinde herhangi bir değişiklik olmadı.
1 Aralık 2017 Cuma gününden itibaren başlayacak olan indirimli tarife uygulaması sezona kadar devam edeceği, sezonda ise yine aynı fiyat uygulamasına geçileceği söylendi.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, şunları söyledi; “Haymana dünyanın en şifalı kaplıca suyuna sahip. Biz suyumuzun tescilini yaptırarak en iyi suya sahip olduğumuzu kanıtladık. Malum kış ayları başladıktan sonra misafir sayımız düşüyor. Biz de bu yüzden kış aylarında Haymanalı hemşerilerimize özel bir jest yaparak fiyat indirimine gittik. Halkımız dilediği gün kaplıcalarımızdan faydalanabilecek. Öte yandan sıcak su sondaj çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah hem mevcut suyumuzu arttırmak, hem de yeni sıcak su kuyuları açmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.