KEMAL GEDİKLİ’NİN İSMİ YAŞAMALI

Bu habere 135 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 07/06/2019
İlçemizin en önemli eğitimcilerinden Kemal Gedikli geçtiğimiz hafta hayatını yitirmişti. Gedikli için eski öğrencileri bir çalışma başlattı.
Haymana eğitiminin neredeyse her kademesinde görev yapan Kemal Gedikli geçtiğimiz hafta içi hayatını yitirmiş ve memleketi Trabzon’da toprağa verilmişti.
İlçemizde 45 yıl öğretmenlik, müdürlük, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere her kademede görev yapmıştı.
Gedikli’nin “Asıl memleketim” dediği Haymana’dan apar topar götürülmesi, giderken herhangi bir tören ya da benzeri program yapılmaması başta eski öğrencileri olmak üzere birçok hemşerimizi üzmüştü.
Bunun üzerine eski öğrencileri, başta sosyal medya olmak üzere aralarında iletişime geçerek bir kampanya başlattılar.
O zamanki adıyla Haymana Lisesi’nden mezun olan öğrencilerinden Vural Yaşar’ın öncülük ettiği ve yine o dönem Haymana Lisesi mezunlarının katıldığı kampanyaya ilgi giderek büyüyor.
Gazetemizi arayan Gedikli’nin birçok öğrencisi de efsane eğitimci Kemal Gedikli için bir şeyler yapmak istediklerini belirttiler.
Vural Yaşar konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “Sayın müdürümüz ve öğretmenimiz Kemal Gedikli’nin Haymana’dan sanki hiç emek vermemiş gibi götürülmesi biz eski öğrencilerini üzmüştür. Özellikle Yavuz Çifçi’nin köşesinde belirttiği konular bizleri hocamız için bir şeyler yapmaya itti. Bu konuda bir kamuoyu oluşturmak ve hocamızı ilçemizde ebedileştirmek istiyoruz. Onun için Kemal Gedikli isminin bir caddeye, sokağa, parka veya hatta mümkünse Haymana’da bir okula verilmesini istiyoruz. Bu konuda bizler gereken adımları atacağız. İlçemiz Kaymakamı’nın, Belediye Başkanı’nın, diğer mülkü amirlerimizin ve siyasetçilerimizin de bu konuya gereken hassasiyetleri göstermesi ve isteğimizin yerine getirilmesidir. Tüm Haymana Kemal Gedikli hocamıza bir şekilde borçludur. Bu borcunu da bir şekilde ödemek zorundadır. Haydi, bu konuda herkes üzerine düşeni yapsın” dedi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
 • Başlık : Olmadigi, olmadigim, olmadigi 17/06/2019 00:56:15
  Gönderen : F. Yuksel Koç
  evet vuralcigim), Kemal gedikliyi sevecek kadar bir egitim hayatimin “olmadigim” asikar.
 • Başlık : Haymana sendromu 13/06/2019 06:07:31
  Gönderen : Vural Yasar
  Sevgili Yüksel ,Kemal Gedikliyi sevecek kadar eğitim hayatının olmadığın çok aşikar...
 • Başlık : Stockholm sendromu 07/06/2019 00:03:15
  Gönderen : F. Yuksel Koç
  Vural Yasar Stockholm sendromu yasiyor herhalde