“KİMSEYİ RAKİP GÖRMÜYORUM”

Bu habere 487 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 02/11/2018
Bu hafta Haymana Belediye Başkan Adaylarından Avukat Doğu Demir ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Demir yaptığı açıklamada iddialı konuştu ve “artık değişim zamanının geldiğini dile getirdi.
Her hafta farklı bir aday ile söyleşilerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Bu hafta AK Parti Haymana Belediye Başkan Adaylarından Avukat Doğu Demir’e sorularımızı yönelttik.
Sayın Demir öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?
1978 Ankara doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıyım. Yaklaşık 12 yıldır avukatlık mesleği ile uğraşıyorum. Mesleğimin ilk yıllarını Ankara’da, daha sonra da Haymana’da icra ettim. Haymana’da Yenice Belediyesi, Bumsuz Belediyesi ve Haymana Belediyesi’nin sözleşmeli avukatlıklarını yaptım.
Doğu Demir neden aday oldu?
Yaklaşık 12 yıldır avukatlık yapıyorum. Haymana ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğinde bulundum. Haymana’da AK Parti Grup Başkanvekilliği ve Grup Sözcülüğünü yaptım. Haymana Tüketici Hakem Heyeti Üyeliğinde bulundum. 2 dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi encümeni oldum. 2014 sonrası yapılan seçimlerde seçim hukukçusu olarak ilçemizde görev aldım. AK Parti İlçe Teşkilatı Üst Kurul Üyeliğinde bulundum. Yani kısacası teşkilatın birçok kademesinde görev aldım ve hizmet ettim. Halka hizmet için yerel yönetimler çok önemlidir. İnşallah Haymana’nın, Haymanalının kaderini değiştirmek için eğitimimi, gençliğimi ve birikimlerimi kullanıp bu hizmete devam edeceğim. Bu yüzden adaylığımı açıkladım.
AK Parti’den aday adayı olduğunuzu açıkladınız. Parti sizi aday göstermez ise yine aday olur musunuz?
AK Parti aday göstermez ise bunu saygı ile karşılarım. Uygun görülürse devam, görülmez ise yine partimin bir neferi olarak çalışmaya devam ederim.
AK Parti sizi neden aday göstermeli?
Söylediğim gibi teşkilatın birçok kademesinde bulundum. Eğitim, birikim ve vizyon anlamında yeterli olduğumu düşünüyorum. İlçemizde kısır bir döngü halinde problemler artıyor. Çekişmeler kırıcı boyutlara ulaşıyor. İlçedeki bu gerginliği ortadan kaldıracak, huzur ve güven ortamı yaratacak bir adaya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu durumu da başaracağıma inancım büyük. İlçemizde birçok eksiklikler mevcut. Hizmet ve yatırım anlamında Haymana Ankara ilçeleri arasında en geri kalmışlar listesinde bulunmakta. Belediye Başkanı olmam halinde bir ilçede olması gereken neler varsa bunların tamamını gerçekleştirmek için çalışacağım. Öncelikle yeni iş alanları yaratmak için göçü engellemek ve ilçede yaşam kalitesini arttırmak için gereken ne ise yapacağım.
Daha önce Hacı Aysu’nun listesinden meclis üyesi seçildiniz. Şuan Aysu’nun adaylığı ile birlikte siz de adaylığınızı açıkladınız. Ne oldu da karşı karşıya geldiniz?
Sayın Aysu ile güzel bir birlikteliğimiz oldu. Kendisinin şahsi avukatlığını da yaptım. Halen vekâletnamesi bende mevcuttur. Hiç bir dönem Sayın Aysu ile karşı karşıya gelmedim, gelmeyi de düşünmüyorum. Kendisinin yapmış olduğu açıklamada da şahsımı desteklediğini gördüm. Bu anlamda kendisine teşekkür ederim. Ben AK Parti’den aday olmam halinde belki de Sayın Aysu karşımda değil yanımda olacaktır.
Şuan için mevcut adaylar arasında en güçlü rakip olarak kimi görüyorsunuz?
Eminim diğer adayların hepsinin kendine has özellikleri vardır. Herkes hizmet etmek için bu yarışa giriyordur. Tabi ki kim belediye başkanı olursa üzerine düşen bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek zorundadır. Bu da ilçeye yapılacak başarılı hizmetlerle, ilçenin marka değerini arttırmak ve ticari hayatın daha da canlı olması ile gerçekleşir. Halk da buna destek sağlarsa başarı daimi olur. Aday gösterilmem halinde rakip olarak kimseyi görmüyorum.
5 yıldır belediye meclis üyesisiniz. Haymana’ya neler yaptınız?
Ben belediye meclis üyesi olarak gerekeni gücüm yettiği kadar yapmaya çalıştım. Onlarca kişi iş başvurusu için bana geldi. Elbette tamamını mutlu etmeye gücüm yetmedi. Ama emin olun birçok genci iş ile buluşturdum. Benim kendi yakın çevremde iş ihtiyacı olan yoktur. Oğlum, yeğenim, amcaoğlum hepsi iş güç sahibi. Yakın çevremde hiç kimseye böyle bir destek sağlamadım. Bunu en iyi şekilde Sayın Oğuz Yücel ve Sayın İsmail Can bilir. Ayrıca benle iletişim halinde olan muhtarların özellikle Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Abdulkadir Beşkaya iyi bilir ki, gıda ve kömür yardımları için tek tek çalışma yapıp ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladım.
Kendinizi ne kadar şanslı hissediyorsunuz?
Çok güzel bir söz var baş olmak için arı gibi çalışmak lazım. Başarı için gereken hatırı sayılır bir zeka, bu yolda ayakta durabilecek kadar maddi ve manevi güç, azim ve takdir görmenin hizmet etmenin yarattığı huzura inanç gerek. Bu misyonu taşıdığımı düşünüyor ve şansımın yüksek olduğuna inanıyorum.
Haymana’nın en büyük sorunu sizce ne olabilir?
Tabi ki en büyük sorunumuz işsizlik. Kaliteli bir yaşamı herkes gibi Haymanalılar da hak etmekte. Bu yüzden istihdama yönelik yatırım hamleleri önem arz ediyor.
Seçilirseniz en büyük projeniz ne olur?
Gerek mesleğim gerekse bulunduğum ortamlar siyasinde hatırı sayılır insanlarla ilişkilerim oldu. Tanıdığım çok başarılı şehir plancıları var. Şu an kendilerine çalışmalar yaptırıyorum. Allah nasip ederse Grannos Otel’de sinevizyonlu gösteri halinde bu projeleri tek tek Haymana’ya tanıtacağım. Her şeyi ben biliyorum demeyeceğim. Önce Haymana’nın sorunlarını masaya yatıracağız ve ilçemiz ile birlikte ortak karar alıp bunu icraata dönüştüreceğim. Çünkü halkımız, Haymana hakkındaki sorunları en iyi şekilde biliyor.
Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u başarılı buluyor musunuz?
Bu sorunun cevabı sokakta ve Özdemir Bey’e sorduğunuzda kendisindedir. Özdemir Bey yaptığı hizmetleri tek tek anlatıyor. Ama halkın bunu yeterli bulup bulmadığı elbette ki çok önemlidir.
Son olarak Haymanalılara mesajınız nedir?
Yerel seçimlerin yaklaştığı bu dönemde ilçe halkının iyi bir değerlendirme ve muhasebe yapması gerekmektedir. Gönüllerinden geçen belediye başkanını, gücü kullanacak kadar güçlü ve vizyon sahibi olması yönünde adım atarlarsa, eminim her geçen gün daha güçlü bir Haymana olacaktır. Tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyor, yarına umutla bakmalarını diliyorum.
(Hüseyin YILDIRIM-Yavuz ÇİFÇİ)
Bu yazıya toplam 31 yorum yapıldı.
 • Başlık : Haymana için bir şans 06/11/2018 02:57:51
  Gönderen : Ali
  Gerçekten Bigili kendimi iyi yetiştirmiş tecrübeli İnan’ın haymana için bir şans. Hayırlara vesile olur inşallah
 • Başlık : Doğru aday 06/11/2018 01:56:47
  Gönderen : Muharrem
  Sayın Av. Doğu Demir Kutluyor, başarılar diliyorum. Haymana için bir şans diyorum
 • Başlık : balık verme balık tutmayı ögret. 06/11/2018 17:26:03
  Gönderen : fırat yüksel koç
  haymanada işsizliğin önemli bir sorun oldugunu ve haymanada birçok gence iş bulduğunu söylüyorsun. bunuda marifetmiş gibi anlatıyorsun. istihdam yarattım desen anlarızda zaten sınırlı sayıda olan ve zaten bazı haymanalılara verilecek olan işleri neye göre kendi seçtiğin gençlere vermişsin.
 • Başlık : Care degildir okumus insan 06/11/2018 09:45:43
  Gönderen : Mehmetcan
  Tanıyan tanimayan haymanada yasayan yasamayan bir insanin bu adama iyi veya kotu yorum yapmasına sasiriyorum . Ne okumuş insanlar varrrr annesi babası huzur evlerinde okumayip adam olan cook okuyup adam olan az . O yuzden her okuyana koşmayalim . Gormus gecirmis tecrubeli gariban halden anlayan bi insan olsn su memlekete
 • Başlık : Yanındayız.. 05/11/2018 04:37:10
  Gönderen : Mehmet Ali
  Bu Kutlu Yürüyüşte yolun bahtın açık olsun güzel insan.
 • Başlık : İsviçre’den bir Haymanalı 05/11/2018 03:30:41
  Gönderen : Ali Sarı
  Ben İsviçre’de yaşayan bir Haymanalı ve Haymana aşığı olarak diyorum ki; artık memleketime döndüğümde gelişmiş, güzelleşmiş, hemşehrilerimin huzurla yaşadığı, müreffeh bir Haymana görmek istiyorum. Bu dileğimi de Doğu bey gibi okumuş, topluma örnek olacak, vizyon sahibi,başarılı bir Belediye Başkanı’nın gerçekleştireceğini düşünüyorum. Destekliyor, başarılarının devamını diliyorum.
 • Başlık : İcra dairesi. 05/11/2018 23:20:45
  Gönderen : Haymanali vatandas.
  Belediye avk.,ti iken Haymana Merkezindeki vatandaslari 100._tl borclari icin neden icraya verdin hemde hic bir tebligat yollamadan sen ve Aysu halk bunu unuturmu sandiniz.
 • Başlık : OSMAN KORKMAZA YANIT 05/11/2018 23:20:18
  Gönderen : HAYMANA MİZAH
  OSMAN KORKMAZ O KABİLİYET SENDE DE YOK Kİ BENİM SORULARIMI ANLAMAMIŞSIN ZATEN. ALLAH`A ÇOK ŞUKUR KİMSEYE İŞİMİZ DÜŞMEDİ BUGÜNE KADAR BUNU DA DOОU BEYİN MENSUP OLDUОU TEŞKİLAT ÇOK İYİ BİLİR. DOОU BEYİ ŞAHSEN TANIMAM SORGULADIОIM ŞEY DOОU BEYİN MENSUP OLDUОU AKEPE HAYMANA`YI BETER BİR VAZİYETE GETİRİRKEN DOОU BEY NE YAPMIŞTIR. SON OLARAK ALLAH AŞKINA BENİM DOОU BEYLE GÖRÜŞMEK İSTEDİОİMİ NERDEN ANLADIN VE ONUN BENİ "SENİN DEYİMİN İLE" KAİDEYE ALMADIОINI NASIL ANLADIN. KAL SELAMETLE...
 • Başlık : egitimli ve basarılı 05/11/2018 17:51:25
  Gönderen : ali
  Doğu Demir ile şahsi işim olmadı ama çevremde bir çok kişiye maddi manevi hukuki siyasi iş konusunda yardımlarını çok duydum. Adam diğerleri gibi REKLAM yapmayı sevmiyor belli. REİS in önüne gidiyor adaylar diyorlar eğer öyleyse REİS adaylar arasından tabiki Doğu Demiri yapar. Haymananın tüm ihtiyaçları mevcut hayırlı olsun GENÇ ve EОİTİMLİ BAŞKAN.
 • Başlık : Okumuş görmüş adam 04/11/2018 05:59:27
  Gönderen : Rüstem
  Şahsen tanımam Haymanada da görmedim hiç ama Başkan sıfatı var adam okumuş görmüş belli durumuda iyi hayırlı olsun
 • Başlık : Eğitim şart 04/11/2018 05:44:19
  Gönderen : bahçecik
  Adaylar arasında en şanslısısın Doğu Demir. Eğitimli kültürlü hali durumu yerinde siyasi geçmişi de var ve genç daha ne olsun haymana
 • Başlık : Başkan 04/11/2018 04:42:19
  Gönderen : Serkan
  Haymana için geç kalınmış bir aday
 • Başlık : Bilgelik 04/11/2018 03:29:11
  Gönderen : Yasin
  Gerçekten Doğu demir`e rakip goremiyorum inşallah kazanir iyi kalpli insan
 • Başlık : haymana icin doğru insan doğru adres 04/11/2018 02:39:38
  Gönderen : mustafa
  haymana icin doğru insan doğru adres haymananın kalkınmasını saglayacak tek insan dogu bey gerkli hem hukuk konusu hem insan halinden anlayan gerçekten çalışacak tek insan başarılı ve başarılarının devamını diliyorum
 • Başlık : Tam destek 04/11/2018 02:32:37
  Gönderen : Nusret
  Tüm destegimizle arkandayiz
 • Başlık : Değişim gerekli 04/11/2018 02:25:48
  Gönderen : Nusret
  Haymana senle güzel bir değişim yaşayacak Buna eminiz
 • Başlık : Seninleyiz 04/11/2018 02:23:29
  Gönderen : Zafer
  Başarıları daim olsun belliki yolu açık vizyon sahibi en önemlisi eğitimli
 • Başlık : Haymana mizah’a yanıt 04/11/2018 02:18:53
  Gönderen : Osman Korkmaz
  Şimdi Haymana mizah sizin zaten Anlama algılama ve sorgulama gibi bir kabileyetiniz kosaydı tabiri caizse palyaçoluk yapmazdınız. Öncelikle şunu idrak etmeniz gerek ki ben bir Haymanalı olarak ne zaman başım dara düşse SAYIN DOОU BEY imdadıma kavuştu. Neymiş efendim demekki sizi kaideye almadıkları için Doğu bey ile görüştürmemişler ve bu yüzden Doğu beyin gerek Haymana gerekse Haymanalılar için yaptıklarından bi habersizsiniz
 • Başlık : Yanıt 04/11/2018 02:13:17
  Gönderen : Ahmet güler
  Muhittin bey sizden oy istemiş değil neden zorunuza gitti bu kadar anlamıyorum hem yanılıyorsunuz 3 oy değil 30 bin oy şu an hazır doğu bey için.sizin 1 oy bile sayılmayan yarım oylarınızla ülke bu hale geldi.haymana şimdi gerçek değerine ulaşacak.ister zorunuza gitsin ister gitmesin
 • Başlık : Haymana için en ideal Başkan adayı bence 04/11/2018 01:57:53
  Gönderen : Zeki taşpunar
  Bence Haymana için en ideal Başkan adayı Av Doğu bey,çünkü okumuş ilim irfan Sahibi örf ve adetlerini iyi bilen oturup kalkmasını iyi bilen,oturup kalkmasını bilen tam bir beyfendi. İnanıyorum ki Haymana bu sefer gerçekten Doğu bey ile değer kazanacak,ve hak ettiği değere ulaşacaktır.Güzel Haymana’mız için canla başla çalışacağından zerre kadar şüphem yoktur.
 • Başlık : EОİTİM 04/11/2018 22:28:52
  Gönderen : MERKEZ
  Bir HAYMANA lı olarak Adayları bizzat gördüm konuştum tanıdım.. Araçlarında bu işi gerçekten hakkıyla yapabilecek tek aday Doğu DEMİR.. Neden mi.. Haymanada oyu yok diyorsunuz önce vizyona bakın.. -EОİTİMLİ -AVUKAT -GENÇ -SİYASETİN İÇİNDE ÖNEMLİ ROLLER ALMIŞ VE DEVAM EDİYOR -SİYASİ VE İŞ ADAMI ÇEVRESİ -BAŞARILI Daha bir çok sayabilrim.. Adamın Haymana da kötü olduğu veya hakkında söyleyebilieceğiniz olumsuz ne var? Genel merkez gerçekten araştırıp karar veriyorsa adayımız DOОU DEMİR hayırlı olsun BAŞKANIM..
 • Başlık : Güneş DOGUdan doğar 04/11/2018 19:35:25
  Gönderen : Metin
  EОİTİM EОİTİM EОİTİM...Hepimiz bunun için çocuklarımızı okullara göndermiyormuyuz,bunun için çabalamıyormuyuz,çocuklarımızı gençlerimizi daha iyi bir eğitim için hem maddi hem manevi zorlayıp aynı zamanda da zorlanmıyormuyuz.Egitimden kastımız okuma yazma bilmek değil tabiki,yada tek bir alanda yetiştirmek de değil kendini,bulunduğun şehrin hatta ülkenin dışına çıkmak,kendine ve çevrene uyum saglamak,bu sağladıklarını geliştirip senin de yorumlaman demek,vizyon sahibi olmak demek...Bunların hepsi süreç ister emek ister,çaba ve yürek ister.Önümüze böyle bir fırsat gelmiş.Dogu bey kendini geliştirmiş yetiştirmiş bilgi ve deneyimlerle donatmış bir zat,ayrıcalıkları çok tabi,bu yörenin insanı, bizi en iyi bilen biri,Hukukçu olması ayrıca bir güvenilirlik sağlar sözüne,yapacaklarına teminat sağlar...Siyasetin bile bir adabı vardır,siyasetçinin ise adaba ihtiyacı vardır.Bizler bu topraklarda daha önceki yaşanmışlıkları denedik bunları en iyi bizler biliriz,şimdi değişim zamanı Eğitim zamanı
 • Başlık : Dürüst 04/11/2018 18:36:11
  Gönderen : Kılıc
  Memleketimizin böyle okumuş kültürlü çalışkan dürüst insanlara ihtiyacı var
 • Başlık : Doğru aday 03/11/2018 03:41:26
  Gönderen : Ertan
  Güzel röportaj olmuş. Vizyonu geniş iyi eğitim görmüş bence haymana için fırsat diye düşünüyorum. Haymana için hayırlısı olur inşallah
 • Başlık : Değişim 03/11/2018 02:52:14
  Gönderen : Mesut kara
  Değişim şart bu bir fırsat haymana artık kabuğunu kırıp bu durumu avantaja çevirmeli hadi haymana büyük düşünme zamanı geldi.
 • Başlık : Şafak kırmızı Orhan Tuncer ismi karnını mı ağrıtıyor 03/11/2018 21:23:56
  Gönderen : Celal
  Ne oldu Şafak Kırmızı, Orhan Tuncer Üniversite mezunu değil mi?Tanımıyor musun yoksa karın ağrısı mı yapıyor ondan bahsettiğin zaman güzel abim?Üçünden bahsetseydin tamam derdim adaletli yorum ama Orhan Tuncerden bahsetmemen senin ona karşı ya karın ağrın var demek ya da diğer ortaokul lise mezunu aday abilerin ondan bahsetmeni istemiyorlar demektir. Güzel kardeşim adaletli ol adaletli yaz.Yoksa bir adayın peşinden gözü kapalı giden insanlardan değiliz.Üniversite mezunu ise 3 kardeşimizin de başımızın üstünde yeri vardır.Ancak Doğu demir büyükşehir meclis üyesi iken Haymanalılar ile ilgili ne çalışması yapmıştır hangi haymanalıya sahip çıkmıştır?
 • Başlık : Eğitim 03/11/2018 19:41:11
  Gönderen : Başarı
  Bence çok olmuş. Diğer açıklamalara baktığınızda aradaki fark uçurum. Tebrik ederim.
 • Başlık : ARTI VE EKSİLERLE KAZANDI KAYBETTİ 02/11/2018 07:14:11
  Gönderen : Mehmet
  KAZANDI:Yakın çevremde hiç kimseye böyle bir destek sağlamadım.Bunu en iyi şekilde Sayın Oğuz Yücel ve Sayın İsmail Can bilir. KAYBETTİ: gıda ve kömür yardımları için tek tek çalışma yapıp ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladım.(BEDAVA BALIK VERİP,DİLENCİ DURUMUNA DÜŞÜRÜP,KENDİNİZE MUHTAÇ ETMEYİN,BALIK TUTMASINI ÖОRENECEKLERİ ALANA YÖNLENDİRMENİZ GEREKİRDİ,AKP ZİHNİYETİ,İNSANCIKLAR HEP KENDİLERİNE MUHTAÇ OLSUN,HEP KÖMÜR,GIDA SAОLAYALIM,İNSANCIKLAR BİZE MİNNETTAR OLSUN) KAZANDI: Çekişmeler kırıcı boyutlara ulaşıyor. İlçedeki bu gerginliği ortadan kaldıracak, huzur ve güven ortamı XXXXXXXXX(SAОLAYACAK) bir adaya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu durumu da başaracağıma inancım büyük.YARATMAK ALLAH`A MAHSUSTUR,SÖZLERİNİZE DİKKAT EDİN) KAZANDI: Öncelikle yeni iş alanları XXXXXXXX(SAОLAYACAK) (YARATMAK ALLAH’A MAHSUS,ÇOK KULLANIYORSUNUZ,BAŞKA KELİME BULUN,MESELA ) için göçü engellemek ve ilçede yaşam kalitesini arttırmak için gereken ne ise yapacağım.
 • Başlık : HAYMANA KAZANIR 02/11/2018 04:42:05
  Gönderen : Şafak Kırmızı
  HAYMANA YA BÖYLE OKUMUŞLAR GELSİN. LEVENT KOÇ, DOОU DEMİR GİBİ İNSANLAR BELEDİYE BAŞKANI OLSUN. EN AZINDAN VİZYON SAHİBİ İNSANLAR. BAŞARILAR DİLERİM LEVENT KOÇ VE DOОU DEMİR BEYE.
 • Başlık : Adaylık 02/11/2018 02:47:07
  Gönderen : Muhittin
  Bi sen eksiktin 3 oyun yok haymanada kimin istegiyle aday olup kimi destekliyorum diceksin merak bile etmiyorum siyasetci arkadaş
 • Başlık : BU HAFTAKI KOMEDYEN 02/11/2018 01:21:53
  Gönderen : HAYMANA MIZAH
  Hüseyin kardeşim soruyu sormuş ama cevap yok. Haymana`ya ne yaptın bunca yıldır övündüğün yerlerde, 3-5 kişiyi lütfedip işe koymuş ve kömür gıda dağıtmış.Bu kömür gıdalar olmasa ne yapacaksınız merak ediyorum. Ilçe başkanından belediye başkanına encümeninden muhtarlara herkes ben dağıttım diyor malum tekkeye sahip cok.Sonuç olarak sende boşsun kardeş degil Haymana Turkiye sizin boş zihniyetinizden kurtulmak zorunda..