KIŞ GÜNÜ EVLERİ YANDI

Bu habere 271 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 03/11/2017
Sarıgöl Mahallesinde Osman Nuri Korkmaz’a ait ev adeta kül oldu. 10 Kişinin yaşadığı evde ölen ya da yaralanan olmazken ev ve içindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.
31 Ekim Salı günü Sarıgöl Mahallesinde Osman Nuri Korkmaz’a ait evde yangın çıktı.
Alınan bilgilere göre komşuların yangını fark etmesi üzerine itfaiyeye haber verildi.
İtfaiye ekibinin hızlı müdahalesi ile güçlükle de olsa evin yanındaki samanlığa ve ahıra ulaşmadan yangın kontrol altına alındı. İki ailenin birlikte yaşadığı ve 10 kişinin barındığı ev içindeki eşyalarla birlikte kül oldu. Yangının buzdolabı kablosundan çıktığı tahmin edilirken, Osman Nuri Korkmaz ve ailesi yangın söndürme çalışmalarını üzüntü ve gözyaşları içinde izlediler.
Ev Sahibi Osman Nuri Korkmaz “ Allah’tan gelen bir şey. 10 kişi birlikte yaşıyorduk. Önümüz kış ve biz ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililerden yardım istiyoruz.” dedi.
Yangında mağdur ailenin bir aile bireyi de Haymana Şehit Ali Koç İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Selahattin Sefa Korkmaz’dı. Korkmaz ailesi için okulu bir yardım kampanyası başlatarak, ailenin acısını bir nebze de olsa dindirmek istedi.
Sıfır eşya kıyafet, nakdi ve gıda yardımında bulunmak isteyen vatandaşlarımızın Haymana Şehit Ali Koç İmam Hatip Ortaokulu’na müracaat etmeleri rica edildi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.