“KOMEDİ FİLMİNE BİR SON VERİN”

Bu habere 99 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 10/11/2017
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, araçlarda önce serbest bırakılan, daha sonra yasaklanan cam filmi ile ilgili soru önergesi verdi.
Araçların camlarına yapıştırılan cam filmleri önce serbest bırakılmış, geçtiğimiz günlerde de tekrar yasaklanmıştı. Hatta araçlardaki cam filmlerine cezai işlem uygulanmaya başladı.
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de bu değişken uygulamadan dolayı vatandaşların kafasının karıştığı ve mağdur edildiğini bildirerek bir önerge verdi. Gök’ün TBMM’ye verdiği önerge şu şekilde;
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıdaki sorularımın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim.
Sürücülerin araçlarına cam filmi ve renkli cam takmasını serbest bırakan yönetmeliğin yayınlanmasının üzerinden bir yıl geçmeden yapılan değişiklik ile film uygulaması yeniden yasaklanmıştır. Aracında cam filmi yada renkli cam olan sürücülere 427 TL para cezası uygulanmıştır. Bir yıl geçmeden yönetmeliğin değişmesi sebebiyle durumdan haberdar olmayan vatandaşlarımız mağdur olmuştur. Kısa zaman önce 300-400 TL ödeyerek aracına cam filmi taktıran sürücüler, yönetmelik değişimi ile 50 ila 100 TL ödeyerek filmleri söktürmek durumunda kalmışlardır.
Bu bilgiler ışığında:
1. 1 yıl gibi kısa bir zaman içinde söz konusu yönetmeliğin değiştirilmesinin gerekçeleri nelerdir?
2. Yönetmelik değişiminin ardından durumdan habersiz vatandaşlarımıza kesilen cezalara ilişkin zaman sınırı koymak suretiyle af getirilmesi düşünülmekte midir?
3. Günlük kararlar ile değiştirilen yönetmelik sebebiyle cam filmi ve renkli cam taktırıp-söktürme masrafı etmek zorunda bırakılan vatandaşlarımızın zararları nasıl telafi edilecektir?
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.