MUHTARLAR MAZBATALARINA KAVUŞTU

Bu habere 430 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 12/04/2019
31 Mart yerel seçimlerini kazanan muhtarlarımız mazbatalarına kavuştu. Mazbata töreni Kültür Merkezinde düzenlendi.
Haymana Belediyesi Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarlarının mazbata teslim töreni pazartesi günü Haymana Kültür Merkezinde yapıldı.
Mazbata törenine AK Parti Belediye Meclis Üyeliğini kazananlardan Oğuz Yücel, Talip Kapıcı, Suat Emektar, Cömert Koyuncu, Havva Feyza Yıldırım, Mehmet Aytaç, Savaş Kara ve Ahmet Özkan katıldı.
Mahalle muhtarlarından ise Çaldağ Mahallesi Muhtarı Hacı Ali Akçil haricinde hepsi salonda hazır bulundu.
Mazbata Töreni açılış konuşmasını Haymana İlçe Seçim Kurulu başkanı Hakim Cihat Bedenbaşı yaparak şunları söyledi; “Seçim sürecinde emeği geçen tüm arkadaşlara başta İlçe Seçim Müdürmüz Hülya Karaoğlanoğlu olmak üzere herkese teşekkür ederim. Hepsi seçim takvimi boyunca canla başla çalıştılar. Bu dönemde vazife alan herkesi tebrik ediyor, iyi çalışmalar diliyorum. hepiniz hoş geldiniz”
Bedenbaşı’nın konuşmasının ardından önce Haymana Belediye Meclis Üyeleri mazbatalarını aldılar.
Daha sonra ise mahalle muhtarları mazbatalarını alarak görevlerine resmen başlamış oldular.
KARA 40 SENEDİR MUHTAR 
Mahalle Muhtarları arasında en yaşlı muhtar olarak Yeşilköy ve Dereköy Muhtarı bulunuyor. Her iki mahalle muhtarı da 70 yaşında. Dereköy Mahallesi Muhtarı Özcan Kara aynı zamanda en uzun süre muhtarlık yapan isim. Kara tam 40 senedir muhtar. Bu dönemi de tamamlaması halinde 45 yıllık muhtar olarak önemli bir başarıya imza atacak.
En genç muhtar ise Alahacılı Mahallesinde bu dönem seçilen Ercan Hamdemir. Hamdemir 32 yaşında mahallesine muhtar oldu.
Muhtarlar arasında hiç kadın muhtar bulunmazken, Çaldağ Mahallesinde Derya Çancı, Dereköy Mahallesinde ise Nazmiye Şengül Mahalle İhtiyar Heyeti olarak görev aldı.
Deveci Mahalle Muhtarı seçilen Aydın Gökler ise seçimde hata yapınca kendisine oy kullanamayan bir diğer muhtar oldu. Gökler, muhtarlık için diğer oy pusulalarından ayrı oy kullanacağını zannederek kendisine oy kullanamadı.
TEK AKÇİL EKSİKTİ
Çaldağ Mahallesi Muhtarı Haci Ali Akçil ise halen hastanede olduğu için törene katılamadı. Akçil’in görevini geçici süre olarak azaları yürütecek ve Akçil taburcu olduktan sonra muhtarlık mührünü devir alacak.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
EN GENÇ MUHTAR ERCAN HAMDEMİR
EN YAŞLI MUHTAR SÜLEYMAN EMEKTAR
EN TECRÜBELİ MUHTAR ÖZCAN KARA

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
  • Başlık : Tebrik 24/04/2019 14:59:25
    Gönderen : Nurullah Alphan İnan
    Seçilen, bütün muhtarlara tebrikler.Allah(C.C)yapacakları,hayırlı hizmetlerde,yardımcıları olsun ve onları her türlü,kazadan ve beladan korusun.İnşa Ellah