MUHTARLARIMIZ AFRİN’DE

Bu habere 378 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 09/02/2018
Haymana’dan 20 mahalle muhtarı Zeytin Dalı harekatına destek ve moral vermek için Afrin sınırına gitti.
Haymana Muhtarlar Derneği öncülüğünde, ilçemizde görev yapan 20 muhtar Afrin’e giderek Mehmetçiğimize moral ve destek verdi.
Hatay Hassa Afrin sınırına kadar giden muhtarlarımız burada askerlerimizin de yanına giderek, gerekirse maddi ve manevi olarak tüm Türkiye’nin olduğu gibi Haymana’nın da yanlarında olduğunu dile getirdiler.
Konu ile ilgili gazetemize konuşan Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Beşkaya şunları söyledi: “Bilindiği üzere dünya ülkeleri Ortadoğu ve Türkiyemiz üzerine büyük bir oyun içerisine girmiş ve ülkemizi tehdit eder duruma gelmiştir. Amerika sınırımıza yığdığı mühimat ile dolaylı yönden ülkemizi tehdit eder hale gelmiştir. Bu durumu gören devletimiz önlemini almak üzere sınır ötesi harekatını başlatmış ve güvenli bir koridor oluşturmak üzere operasyonunu başlatmıştır. Kahraman askerlerimiz orada büyük bir özveri ve vatan sevdasıyla canını dişine takmış, bölgedeki teröristleri temizlmek için mücadele etmektedir. Bizler de karınca misali hiç olmazsa safımızı belli etmek istedik. Muhtar kardeşlerimiz ile birlikte Afrin sınırına kadar gidip Mehmetçiğimize desteğimizi gösterdik. Rabbim askerimizin, milletimizin ve devletimizin yardımcısı olsun. Kimse unutmasın ki bizim boynumuz bir tek Allah’ın huzurunda eğilir. Değil Amerika dünya bir olsa kendi ateşlerin de yakar yine de boyun bükmeyiz.” dedi.
Afrin ziyaretine şu muhtarlarımız katıldı: Abdulkadir Beşkaya, Ziya Kaymakçı, Hasan Öz, Ramazan Doğan, Ramazan Yürekli, Ramazan Işıklı, Haluk Çufadar, Ömer Çufadar, Ömer Kaya, Osman Şeker, Necati Deniz, Hasan Onaran, Bekir Kaya, Bölük Yıldız, Kemal Karaduman, Ramazan Yılmaz, Osman Arıkan, Rıza Gülşen, Hasan Özdemir ve Turgut Onaran.
Bir de ilçemizden Şehit Babası Selahattin Koç katıldı.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.