NEFESLER TUTULDU..

Bu habere 534 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 02/02/2018
S.S Haymana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu bu pazar günü yapılacak. Başkanlık için 4 adayın kıyasıya yarıştığı seçim öncesi heyecan zirve yaptı.
Kooperatif Başkanlığı için geri sayım başladı. Pazar günü yeni başkan ve yönetim belli olacak.
4 Şubat Pazar günü Kardelen Düğün Salonu’nda yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısının saat 10:00’da başlaması bekleniyor.
KAZANAN KİM OLACAK?
4 Aday aylar öncesinden başkanlığa talip olduklarını belirterek çalışmalara başladılar. Mevcut Başkan Zeynel Bahçeci, Yusuf Korkmaz, Mehmet Köse ve Volkan Kuş kooperatif başkanlığı için üyelerinin karşısına çıkacaklar ve yapacakları konuşmalar ile üyelerden son kez oy isteyecekler.
Toplam 714 üyesi bulunan kooperatifin, olağan kongresine katılımın da yoğun olacağı tahmin ediliyor.
Yeni başkan saat 17:00 de sandıkların açılması ile belli olacak. Kazanan aday 4 yıllığına başkanlık koltuğuna oturacak.
OYACA DENGELERİ DEĞİŞTİRİYOR
Kooperatif seçimlerinde kritik yerlerden birisi de Oyaca Mahallesi olacak. Oyaca ve Boyalık Mahalleleri daha önce yerel yönetim ve büyükşehir yasası ile Gölbaşı’na bağlanmış olmasına rağmen oda seçimlerinde hala ilçemizde oy kullanıyorlar. Özellikle Oyaca önemli bir viraj. Daha önce yaklaşık 130 üyesi ile ağırlık oluşturan Oyaca’nın bu seçimde de oy kullanacak 65 üyesi var. Oyaca Haymana merkez hariç en çok üye potansiyeline sahip yer. Boyalık ise 4 üyeye sahip.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
 • Başlık : Oyaca, Oyaca Haymana`yı Küçük Gören Düşmanı Bolca 04/02/2018 20:43:39
  Gönderen : Yusuf YILMAZ
  Oyaca Haymana`dan ayrıldığına göre oy vermesi de uygun değildir.Bunu ilgililer,yetkililer bilmiyor mu?Bu nasıl bir skandal ve rezalet?Oyaca`nın Haymana`dan ayrılmak istemesi ile ilgili yapılan oylamada,yüksek oyla ayrılmak istediler.Bunu da bir kenara yazın.Eğer Türk Şerefli ve Boyalık oyları olmasaydı,o zaman ki seçim sistemine göre oyların çoğunluğu ayrılmak istemesine rağmen,Haymana`dan ayrılmamıştı.Bence Ankara-Haymana yolu da Oyaca`dan değil,Oyaca`nın altından Yeniköy`den Haymana`ya gelmesi gerekir diye defalarca Haymana`da Gazetesinde yorumlar yazıldı.O zaman ben de bunu dile getirdim.İhanet edenlere yaptırım gerekir diye düşünüyorum.Ancak Haymana sevdalısı Oyacalı hemşehrilerimi istisna tutuyorum ve onların başımızın üstünde yerleri vardır.Çünkü onlar Haymana`dan ayrılmak istemediler.
 • Başlık : Algı kokan bir haber... 04/02/2018 08:52:40
  Gönderen : Haymanalı
  Bu haberi yapanlar da dahil olmak üzere hepimiz iyi biliyoruz ki, bu seçimin favorisi Zeynel Başkanımdır. Lakin haberi yapan arkadaşlar kendisinin fotoğrafını 4. sıraya koyarak neyi hedefliyorlar anlamış değiliz. Ayrıca Zeynel Başkanımız için seçilen fotoğraf da manidardır. Burada durup düşünmemiz ve gazetenizin tarafsızlığını sorgulamamız ise biz Haymanalılara düşmektedir. Vesselam...
 • Başlık : Kazanan haymana 03/02/2018 18:21:03
  Gönderen : Bir garip mühendis
  Alakam olmamasına rağmen 4 adayı da tanırım esnaflık insanlık adına dördü de iyi güzel insanlar lakin hizmet yapabilir adına Yusuf bey i ve Zeynel bey i uygun görüyorum tarafsız hizmet adına koşturacak insan inşallah hayırlısı olur