ÖĞRENCİLER EMİN ELLERDE

Bu habere 72 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 10/11/2017
Haymana İlçe Sağlık Müdürlüğü, mahalle okullarında başta diş sağlığı olmak üzere birçok sağlık taraması ve uygulaması yaptı.
Dış mahalle okullarındaki öğrencilere sağlık eli değdi. Haymana İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanı Gökçen Atamil önderliğinde çeşitli sağlık taramaları yapıldı.
Öncelikle diş sağlığı konusunda çalışmalar yaptıklarını belirten Atamil, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Diş sağlığının öneminin altını çizerek başlattığımız çalışmada, çocuklarımıza diş fırçası ve macunu dağıtarak, diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarını hedefledik. Çatak, Tepeköy, Yeşilköy, Yukarısebil, Altıpınar, Karapınar, Evliyafakı ve Kavak mahallelerimizde taramayı gerçekleştirdik. Diğer mahalle çalışmalarımızı da önümüzdeki günlerde tamamlayacağız. Müdürlüğümüzün amacı ve hedefi en uzaktaki öğrencilerimize kadar ulaşarak sağlıklı bireyler oluşmasını sağlamaktır. Ayrıca tespit ettiğimiz en büyük eksikliklerden olan hijyen problemini de verdiğimiz eğitimle çözmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde de Suriyeli sığınmacılara yönelik bağışıklama çalışması yaparak, topluma entegrasyonlarını sağlamak olacaktır. Bir diğer çalışmamız da, okul aşılamalarını tamamlayarak, bulaşıcı hastalıklardan korunmuş sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Ayrıca sosyal sorumluluk kapsamında Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Beşkaya’ya okullarımız için aldıkları ilkyardım kiti için teşekkür ediyoruz.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.