OKULA DEĞNEKLE GİDİYORLAR!..

Bu habere 327 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 11/01/2019
Son zamanlarda artan köpek sayısı ile ilgili şikayetler bitmiyor. Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve velileri ellerinde değnekle okula gidiyorlar.
Kayseri’de köpeklerin bir kişiyi parçalayarak öldürmesi, Haymana’da sokak köpeklerinin sürü halinde gezmesi ve bir çocuğu bir kaç yerinden ısırmasının ardından, öğrenci velileri alarma geçti.
Geçtiğimiz hafta sonu da bir çocuğun ısırılması sonucu iyice panikleyen aileler ve çocuklar kendi tedbirlerini almaya başladılar.
Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve velileri adeta isyan ederek, sokak köpeklerinden şikayetçi olduklarını ve çözüm bulunmasını istediler.
“ARTIK NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK”
Okulun önünde toplanan çok sayıda vatandaş ellerindeki sopayı göstererek “artık ne yapacağımızı şaşırdık” dediler.
Vatandaşlar yaptıkları ortak açıklamada şunları dile getirdiler. “Onlarca köpek ve bazılarının boyunlarında zırhlı tasma ile dolanıyorlar. Bu köpekler başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere hepimizi evlerimize hapsetti. Sokağa çıkarken tedirgin oluyor, hangi köşe başında köpek sürüsüyle karşılaşırız diye korkuyoruz. Özellikle çocuklarımız için büyük endişe duyuyoruz. Daha geçen hafta bir çocuğumuzu köpek ısırdı. O nedenle çocuklarımızı okullarına elimizde değneklerle bırakmak, akşam da yine aynı şekilde almak zorunda kalıyoruz. Artık yetkililerin birşeyler yapmak için neyi beklediğini hepimiz çok merak ediyoruz. Galiba birimizi parçalayıp öldürdüğünde birileri birşeyler yapacak”
“TEK ÇÖZÜM BARINAK”
Sokak köpeklerinin en büyük mağdurları olan çocuklar ise köpeklere barınak yapılmasını istiyor.
Çocuklar; “Biz aslında hayvanları çok seviyoruz. Öldürülmesini istemiyoruz. Ama köpekler saldırdığı için çok korkuyoruz. Onun için onlara barınak yapılsın. Onların bakımına biz de elimizden gelen katkıyı yaparız. Kendi ellerimizle yiyecek taşırız. Ancak bu sorun bir an önce çözülsün ve bizler sokaklarda özgürce dolaşabilelim. Büyüklerimizden isteğimiz bu.” dediler.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.