ÖZKAN SAĞLIK BAKANI MI OLACAK?

Bu habere 2989 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 06/07/2018
Hemşerimiz Prof. Dr. Ömer Özkan’ın yeni hükümet sisteminde Sağlık Bakanı olacağı yönündeki söylentiler, ilçemizde heyecan yarattı.
Her şey Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Huber Köşkünde balkon konuşmasını kısa kesmesi ile başladı.
Konuşma esnasında 8 yaşındaki bir çocuğun ayağı parmaklıklara sıkışmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Daha sonra Erdoğan konuşmasını kısa kesmiş ve hastanede çocuğu ziyaret etmişti.
İşte o çocuğun tedavisi için hemşerimiz Prof Dr. Ömer Özkan’ın Antalya’dan İstanbul’a getirildiği konuşulmuştu.
Bu söylentinin ardından asıl söylenti ilçemizde daha da heyecanla karşılandı. Buna göre yeni hükümet sisteminde bakanların dışarıdan atanabileceği, Sağlık Bakanı olarak da Ömer Özkan’ın isminin kulislerde dolaştığı söylentisi bomba etkisi yaptı.
Ömer Özkan’ın kardeşi Haymana Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan’a konuyu sorduğumuzda, resmi olarak böyle bir durumun olmadığını ancak bu tür söylentileri kendinin de işittiğini dile getirdi.
Türkiye’nin ilk yüz naklini gerçekleştiren ve daha birçok başarıya imza atan Prof Dr. Ömer Özkan’ın Sağlık Bakanı olması halinde Haymana için çok büyük bir şansın doğacağı vatandaşlar tarafından dile getiriliyor.
Vatandaşlar, “Hemşerimiz Ömer Özkan Türkiye’nin değil dünyanın tanıdığı ve saygı duyduğu bir doktor. Eğer Özkan Sağlık Bakanı olursa bu bizim için büyük bir nimet olur. Özkan’ın ne kadar Haymana sevdalısı olduğunu biliyoruz. O zaman sağlık ve diğer yatırımların ilçemize daha kolay yapılacağını düşünüyoruz” dediler
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.