PAZAR YERİMİZ 3 AY SONRA HAZIR

Bu habere 918 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 06/07/2018
Haymana’da yıllardır beklenen Kapalı Pazar yeri için ihalenin ardından ilk kazma vuruldu. Başkan Turgut, “İhale şartnamesi gereği, kapalı pazaryeri 3 ay içerisinde bitecek” dedi.
Kapalı pazaryeri için yapılan ihalenin ardından inşaat çalışması da başladı.
1172 metrekare kapalı alan olarak inşa edilecek pazar yeri, şu anki mevcut pazar yeri ile TMO arasındaki arsaya yapılıyor.
Belediye Başkanı Özdemir Turgut kapalı pazar yeri ve ilçemizdeki diğer gelişmeler ile ilgili şunları söyledi. “Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi kapalı pazar yerimizi de İnşallah 3 ay sonra kullanıma açacağız. Bu kış hem pazarcı esnafımız, hem de vatandaşlarımız, kar ve yağmurdan etkilenmeden alışverişlerini yapabilecekler. Hemşerilerimize bir vaadimizi daha yerine getirmenin sevinci içerisindeyim. Şimdiden ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun”
“YER ALTI SU HAT ÇALIŞMASI DA BAŞLAYACAK”
Turgut ayrıca Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonrasına bırakılan yer altı içme suyu hat çalışması hakkında da bilgi verdi. Turgut, “61 kilometrelik yer altı içme suyu hattımızın ihalesi yapılıyor ve o da bu yıl kısmet olursa bitecek. Böylece su hatlarımızda su kayıplarının ve kaçakların önüne geçilecek. Yine merkez mahallemizin dışında bazı mahallerimizde de kanal çalışmamız olacak. Ayrıca sağlık açısından da sorun ortadan kalkacak diyebiliriz. Su kesintilerindeki sıkıntılar içinde 2 adet su deposu yapımına başlandı. İnşallah onlar da bitince su kesintilerinin önüne önemli ölçüde geçmiş olacağız.
“KIŞA KADAR YOL YAPIMINDA ÇOK MESAFE ALACAĞIZ”
Turgut dış mahalle yol çalışmaları hakkında da şunları söyledi. “Gedik Mahallesi yol çalışmamız sona erdi ve asfaltını attık. Önemli grup yollarımızdan olan Yamak grup yol çalışması halen devam ediyor. Oranında tamamlanmasının ardından diğer yerlere geçilecek. Bu yıl kışa giremeden yol çalışmalarında önemli mesafe kat edeceğiz.”
“TAZİYE EVİ KULLANIMA AÇIK”
Taziye Evi’nin tamamen bittiğini belirten Başkan Turgut, “Söz verdiğimiz gibi taziye evimizi de tamamladık. İsteyen tüm vatandaşlarımız burasını kullanabilir.”
OTOPARK İÇİN YENİ ÇÖZÜM
Haymana’nın son yıllarda en önemli sorunlarından birisi haline gelen otopark içinde Başkan Turgut şu müjdeyi verdi. “Çağ Termal’in alt tarafını en kısa sürede düzenleyerek araç otoparkı olarak kullanacağız. Ayrıca Kültür Merkezi’nin alt bölümü de otopark olarak hizmet vermeye başlayacak. Böylece trafikte ve araçların parkında büyümeye başlayan bir sorunu aşmış olacağız. Bu, şehir içinde bir güzellik, aynı zamanda bir rahatlama sağlayacaktır.”
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
 • Başlık : Tebrikler reyis 13/07/2018 06:13:33
  Gönderen : Celal
  Başkan inşallah hacı aysu gibi halkan zorla park parası almayacaksın. Senin şanına yakışmaz. Sen işini bilirsin.
 • Başlık : Büyüğü bırak düşünmek dahi yok 12/07/2018 04:02:22
  Gönderen : Sıradan vatandaş
  Özdemir bey kendi şahsınıza 1 tane icraat gösterin yeminle size vereceğim oyumu.Wc demeyin millet gibi ayıp olur.Bazı sesler yükseliyor levent hacı birleşsin diye bencede doğru.Yoksa ikinizede bu milletin hakkı haram olsun al bendende okadar.Evci ve gedik köyünün büyükleri de bu işi çözmez iseler onlarada yazıklar olsun onlarda vebale girerler.İlçe 5 yıl daha geri giderse kimse kalmaz burada.Başkan ve adamları hergün tatilde.İşçi maaş almıyor diyorlar hizmet yok çöp yığını olmuş heryer.Birde arasıra face den fotoğraf paylaşılıyor bu tarihte bu saatde haymananın.Meydanlar bomboş turist yok yerli halkda yok çarşıda.Ben şu yada bu olsun demiyorum orasını bilmem ama birleşin.Burada köycülük yapılsın demiyorum halil ibrahim beyde aytekin beyde birleşebilirler hep beraber.Yeterki bu ilçe bir 5 yıl daha kaybetmesin.
 • Başlık : BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜRLER 11/07/2018 01:35:56
  Gönderen : MEHMET
  ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE YAPTIKLARI HİZMETLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ. SİZE DE BAŞKAN GÜLE GÜLE DİYORUZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN YAPTIGI HİZMETLERE SAHİPLENİYOSUN SEÇİM ZAMANI DA HACI AYSUNUN YAPTIKLARINI SAHİPLENMİŞTİN HALK UYANDI ARTIK SİZE VE İTHAL MÜDÜRLERİNİZE MAAŞ ALAMIYOR PERSONEL UTANMADAN 3 AYLIK MAAŞLARI VAR DİYOSUNUZ KİMSEDE ÇIKIP KONUŞAMIYOR BELEDİYE Bİ ÇÖPLERİ ALAMIYOR TOPLATAMIYOR NE HALE GETİRDİNİZ GÜZEL MEMLEKETİ HACI AYSU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR ALLAHIN İZNİYLE
 • Başlık : arıtma 09/07/2018 20:21:25
  Gönderen : RASİM ÖZDERE
  Sayın Haymanalaı arkadaş ler veye yetkililer kazamızda dereye akan haymana lağımı veya pis sular için arıtma varmı. bilmediğim için soruyorum cevaplarsanız iyi olur Birde sayın başkan veya yetkililer kazamızın içine kadar girmiş durumdaki çöp yığınları hakkında ne düşünüyorsunuz .lütfen biz gurbettekileri aydınlatınız.
 • Başlık : Nerden nereye 08/07/2018 09:32:02
  Gönderen : Metin
  Vay vay vay neler yapmışsin oyle başkan. Belediye secimlerine cok bi zaman varken gazetelerde yurt dışında haymanaya faydasi olmayan plaketlerle göz boyuyodun .secim yaklastikca artik verdigin bütün sozleri yerinr getrmk icin aciklamalar yapion
 • Başlık : Eğitim şart 07/07/2018 04:16:38
  Gönderen : Devre mülkcü
  Pazar yerinden önce pazarcılarınızı eğitin bence çok terbiyesiz ve kabalar. Çok güzel bi suyunuz var ama gerisi boş çok geri kalmış haymana. Pazarcılarınız çok kötü eğitim sevyeleri düşük sanırım fiyat sorduk almadık diye kovulduk hakaret duyduk.