SEÇİMİN GALİBİ BAHÇECİ

Bu habere 657 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 09/02/2018
S.S Haymana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı. 4 Adayın kıyasıya yarıştığı ve herkesin heyecanla beklediği seçimler sonucunda farklı kazanan taraf, mevcut başkan Zeynel Bahçeci ve ekibi oldu.
4 Şubat Pazar günü Kardelen Düğün Salonu’nda gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantısı saat 11:00’da divan heyetinin oluşturulması ile başladı.
Yüzde 95 katılımın gerçekleştiği Kongrede gündem maddeleri, denetim, faaliyet, bilanço ve bütçeler okunarak oylamaya sunuldu ve ortaklar tarafından kabul edildi.
Gündem maddelerinin ardından adaylar sırasıyla söz alarak kooperatif ortaklarına seslenip destek istediler.
“EKMEK DERDİNDEKİ ESNAFIN DERDİNE ORTAK OLACAĞIM”
İlk konuşmayı Yusuf Korkmaz yaparak, “Sayın esnaf arkadaşlarım, geçmiş dönemde görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Bayrağı daha yükseğe taşımak için aday oldum. Birlik ve beraberlik içinde günün 24 saatini sizlerin işi için harcayacağım. Ekmeğinin peşinde olan esnafın derdi için mücadele edeceğim. Genel Kurulumuz herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“SON 6 AY SEÇİM YATIRIMI YAPTINIZ”
Korkmaz’ın ardından kürsüye gelen Volkan Kuş ise konuşmasında şunları söyledi, “Seçim çalışmalarımızda esnafın sorunlarını dinledik. İlkemiz doğruluk, dürüstlük ve eşitlik olacak. Ortaklarımız 20 yılda katı kurallarla yönetilmiş, kefillikle birbirine düşürülmüş, mal varlıkları ipotek altına alınmıştır. Ne değişti de son 6 ayda o kurallar değişti. Bu seçim yatırımıdır. İnşallah ben ve ekibim göreve gelirse çözüm odaklı bir kooperatif olacağız. Hepinize saygılar sunarım”
“YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR”
Daha sonra kürsüye eski başkan Mehmet Köse çıkarak, yaptıkları ve yapacakları ile ilgili esnaflara seslenerek şunları dile getirdi, “Kooperatifimiz Türkiye’nin en eskilerinden birisidir. Ekonomimizi ayakta tutan kurumdur. 1997’de başkan oldum. Başkan olduğumda hiçbir şey yoktu. 19 sene başkanlık yaptım. Herkese adil olmaya çalıştım. Ama ortağın her sorunu şahsıma yorumlandı. Oysa ben kuralları uyguladım. Suçsuzum, itirazlara rağmen yeniden aday oldum. Kooperatifin bugünlere gelmesinde benim çok payım var. Şimdi daha iyi hizmet için adayım. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.”
“KOOPERATİMİZ REKORLAR KIRDI”
Kongrenin son konuşmacısı mevcut Başkan Zeynel Bahçeci ise konuşmasında şunları dile getirdi, “1999 yılında yılında kooperatifimizde yöneticilik serüvenim başladı. 14 yıl başkan vekilliği yaptım. Bu bilgi ve tecrübemi kooperatifimizin gelişip büyümesinde kullanmak istiyorum. Başkanlığım süresince kimseyi kırmadım, adaletli, hakkaniyetli, sevgi ve saygıyla işimi yürüttüm. 2017 yılında esnafımıza 27 milyon kredi vererek rekor kırdık. Ortak sayımız 590’dan 714’e çıktı. Bu da bir rekordur. Sıralamada 70. sıraya çıktık. Hedefimiz Türkiye içinde ilk 50’ye girmek istiyoruz. Yönetim ve personel olarak uyumlu ve başarılıyız. Neden daha başarılı olmayalım. Seçimde sonuç ne olursa olsun sizin kararınızdır. Hepinize teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından seçim başladı ve kooperatif ortakları oy kullanmak üzere sandık başına gitti.
Akşam saat 17:00’a kadar herkes merakla sonuçların açıklanmasını bekledi.
Heyecanlı bekleyişin ardından kazanan taraf 311 oy ile Zeynel Bahçeci olurken, Volkan Kuş 161, Mehmet Köse 115, Yusuf Korkmaz ise 72 oyda kaldı.
Zeynel Bahçeci’nin zaferiyle sonuçlanan seçimler sonucunda yeni yönetim şu isimlerden oluştu. Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Zeynel Bahçeci, İrfan Aydoğan, Mustafa Çakır, Zafer Öztürk, Olcay Memduh Kaplan. Yönetim Kurulu Yedek Üyeler; Ömer Osman Karakoca, Ali Rıza Yıldırım, Fikret Duyar, Kemalettin Çelik, Hacı Veyis Yılmaz. Denetim Kurulu Asil Üyeler; Hasan Doğanay, Nail Gülser. Denetim Kurulu Yedek Üyeler; Ömer Yıldız, Sebahattin Uygun. Üst Kurul Delegeler Asil Üyeler; Zeynel Bahçeci, İsmet Nedim Koç, Olcay Memduh Kaplan. Üst Kurul Delegeleri Yedek Üyeler; İrfan Aydoğan, Nail Gülser, Hüsnü Ramazan Durmaz.
Haber. Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
 • Başlık : Selimeye cevp 13/02/2018 06:31:43
  Gönderen : Yusuf korkmaz
  Bu memlekette fitne fesat bitmedikce hiç birşey düzelmez beni tanıyormusun benim sana karşi bi hatam varsa yüzüme soylede biliyim.nasip deyilmis.seni ALLAH a havale ediyorum...
 • Başlık : Haymanali 12/02/2018 02:50:06
  Gönderen : Ali can
  Selim bey senin yüregin varsa isminle yazarsin yusuf korkmaz cok insandan adam gibi adamdir yemin olsun ben de senin gibi düşünü yordum ama yanildim gercekten 10 numara adam insanlari diş görüşünüzle yargilamayin ayaiptir
 • Başlık : selimeye cevap 11/02/2018 03:06:10
  Gönderen : haymanalı
  selime Yusuf KORKMAZ ile bi alıp veremediğin mi var çık yüzüne karşı söyle burda klayve delikanlılığı yapma. Yusuf KORKMAZ da Haymananın bir vatandaşıdır.
 • Başlık : Yalan dolan 11/02/2018 08:29:50
  Gönderen : Selime
  Allahtan secimi zeynel bey kazandi mehmet kose yemez icmez gorevini yapan biri fetoden girdi cikti ama ihtiyarlamisti ama olsun Diger yusuf korkmaz  ..... .....  senin ne isin var digeri ayni sekilde ve sunuda soleyim gazete yayin yonetmeni bazi yorumlari nden paylasmiyorsj