SEYRAN KAPLICASI AÇILIYOR

Bu habere 265 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 30/11/2018
Haymana İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde yapılan sondaj çalışmasından çıkan sıcak su Seyran Kaplıcası’na verilecek.
Atatürk İlkokulu yanında bulunan sıcak su kuyusunda sular çekilince Seyran Kaplıcası yaklaşık 2 aya yakın süredir kapalıydı.
Ancak konu ile ilgili müjdeli haber Haymana Belediyesinden geldi.
İmam Hatip Anadolu Lisesi yanında yapılan sondaj çalışmaları 1 ay sonra sonuç verdi ve ilk etapta saniyede 13 litre sıcak su bulundu.
Sondaj çalışmasında 300 metrede bulunan sıcak suyun 177. metresine pompa kondu ve sıcak su alımı için çalışma başlatıldı.
40 derece ısı ile çıkan suyun zamanla 43-44 derece sıcaklığa erişmesi bekleniyor.
Burada bulunan sıcak su uzun süredir kapalı olan Seyran Kaplıcasına verilecek. Yaklaşık 800 metre döşenecek hat ile 15 güne kadar sıcak suyun Seyran Kaplıcası ile buluşması tahmin ediliyor.
Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Atatürk İlkokulu yanında bulunan sıcak su kuyumuzda kuraklık nedeni ile su bitme aşamasına gelmişti. Bu nedenle Seyran Kaplıcamızı kapatmak zorunda kalmıştık. Ancak İmam Hatip Lisemizin arka tarafında başlattığımız çalışma netice verdi ve sıcak suya kavuştuk. Böylece Seyran Hamamımızı en kısa sürede tekrar vatandaşlarımızın hizmetine açacağımızı buradan müjdeliyorum. Atatürk İlkokulu yanındaki kuyumuzdaki suların tekrar yükselmesi halinde orayı da değerlendirebiliriz. Bu arada tespit ettiğimiz birkaç yerde daha en kısa sürede sondaj çalışmaları yaparak sıcak su araması gerçekleştireceğiz. Belediyemiz bu konuda kararlıdır” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.