TANITIM ÇOK ‘YAHŞİ’ OLDU

Bu habere 162 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 13/04/2018
Haymana Belediyesi kaplıca suyu tanıtımına Azerbaycan’da ki fuar ile devam etti. Fuara 20 ülkeden 277 firma katıldı.
İki Devlet Bir Millet Haymana Termal Suyunda Buluştu. AİTF Bakü Azerbaycan 17. Turizm ve Seyahat Fuarı 20 ülke'den 277 firmanın katılımı ile açıldı.
Fuara, Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanı Ebulfez Karayev, Dağıstan Turizm Bakanı Rabiyat Zakavova, Türkiye Kültür ve Turizm Tanıtım Müşaviri Doç. Dr. İrfan Çiftçi ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve proje ekibi; Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztaş, proje koordinatörü Sevil Balcı Atak, proje basın ve iletişim sorumlusu Halil İbrahim Uçak, proje mali sorumlusu Muhammet Avcı katıldılar.
Açılış sonrası Başkan Turgut; Azerbaycan Turizm Bakanı Ebulfez Karayev’e Haymana termal suyu hakkında bilgi sundu. Yoğun ilgi gören Haymana standına Azerbaycan halkının yanı sıra birçok ülkeden katılımcı ziyaret etti.
Fuarın ikinci gününde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva ve kızı Leyla Aliyeva standları gezdiler. Leyla Aliyeva ve Turizm Bakanı Ebulfez Karayev ile bir araya gelen Özdemir Turgut termal su hakkında kendileri ile detaylı görüş alışverişinde bulundular. Özellikle Leyla Aliyeva, Özdemir Turgut tarafından kendisine takdim edilen, demo olarak şişelenerek hazırlanan termal suya büyük ilgi gösterdi. Haymana standını ziyaret eden Dağıstan Turizm Bakanı bayan Rabiyat Zakavova’ya bir gün önce açılışta kendisine hediye edilen termal suyu kullandığını ve teşekkür için tekrar Haymana standına gelerek Özdemir Turgut’a “Bu su ile bir günde daha da gençleştim.” esprisinde bulundu.
Fuar hakkında değerlendirmede bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “İki devlet bir millet olarak Azerbaycan halkının bize gösterdiği ilgiden memnun kaldık. Fuar çok başarılı geçti. Mayıs ayında Azerbaycan’da yapılacak termal sempozyumuna Azerbaycan Turizm Bakanı Haymana Belediyesi proje ekibini özellikle davet etti. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 8 yorum yapıldı.
 • Başlık : Sen Kimsin Hangi Köylüsün Haymana`da Öyle İsim Var mı? 20/04/2018 03:14:34
  Gönderen : Yusuf YILMAZ
  Abdurrahman Uzun sen nerelisin hangi köylüsün? Demek ki Haymana`da yaşamıyorsun veya cehaletin her tarafını sarmış. 2 yıl Haymanalılar Dernek Başkanlığını yapmış, ondan öncesi de yönetim kurulu olarak görev yapmış. Eğer ismin sahte değilse ve Haymana`da öyle bir isim varsa Haymana`nın içini dolaş akabinde de köyleri dolaş, bak bakalım Haymanalılar seni mi iyi tanıyor yoksa Yusuf Yılmaz`ı mı anlarsan. Yusuf Yılmaz`ın ne işe yaradığını senin gibi adam bilmez ama, Haymanalılar iyi tanıylor. Ama sen kimsin kendini tanıt. Aslında Yusuf Yılmaz`ın çok iyi tanıyorsun.
 • Başlık : abuzer 19/04/2018 23:38:48
  Gönderen : abdurrahman uzun
  bu yusuf yılmaz denen her şeye muhalif amacın ne kalem silahşörü herşeye bi yorum amacın ne sen nerelisin ne zaman geldin haymanaya ne işe yaradın hangi köylüsün kim tanır seni haymanada merkezde çık meydana bi boş boş laflarla süslü kelimelerle burda herşeye yorum yapıyosun
 • Başlık : GİTTİ GİDİYOR 19/04/2018 18:37:44
  Gönderen : HAYMANALI İSA
  BAŞKAN BEYİN SONU YAKLAŞIYOR SON ÇIRPINIŞLARI GİTTİ GİDİYOR
 • Başlık : Adam doğru söylüyor 15/04/2018 21:25:16
  Gönderen : Memet
  Adamlar doğru söylüyor şimdi her yere bu milletin parası ile gidip geliyorsun ne işe yaradı.Turist sayısı çoğaldımı.Bence tam tersi oldu.Ama sizler bunu bile bile hala yanlışa devam ediyorsunuz.Demekki amacınız işçinin ve bu halkın parası ile gününüzü gün etmek yemek içmek.O kadar müdürleriniz var bi hamamlara bakın.Bir giren birdaha girmiyor.Pislikten kokudan.O kadar adam ne işe yarıyor.Gelde eskiyi arama başkan.O kadar adamlarının yapamadığı işi bir tane adam yapıyordu.Birde kalkmışsınız yurt dışında tanıtım ve yabancı turist gelecekmiş.Bu tesislerle bu temizlikle ve bu personellemi.Zorla hacı aysuyu getiriyorsunuz bilin.Bu 4 sene sayesinde yeni başkanlık hacıya hayırlı olsun şimdiden.
 • Başlık : birazda haymanaya 14/04/2018 07:33:52
  Gönderen : hasan
  Allah için birazda gezmeyi bırakıpta haymanaya hizmet et ayıp her ay bir yere gezmeye gidiyon ekibinle harcadığın paraya yazık
 • Başlık : Durmak yok yola devam 13/04/2018 05:45:13
  Gönderen : Suat
  Avrupa afrika kıbrıs moskova azerbeycan türkiye de kaç yer.Yani 3 kıtayı ekininiz ile gezdiniz.Bu milletin parası ile yazıklar olsun.Aylardır işçiye maaş vermediniz bir tuvaletten başka yatırım yapmadınız.Bu gezilere harcadığınız para ile tüm işçilerin alacağını öder üstelik isko gibi gariplere de 10 tane ev yapardınız.Nasıl başkan bey ve ekibi ta oradan hacının ayak sesleri duyuluyormu.
 • Başlık : Haram olsun 13/04/2018 03:15:50
  Gönderen : İşci
  Milletin gözünün içine bakarak belediyenin parasıyla zevki sefa sürüyorsun hakkım haram olsun. Siz daha hamamların temizliğini yapamıyorsunuz her yer çöplük oldu türkiyedeki insanları getiremiyorsunuz çıkmış yabancı insanları getirecekmiş! Kendi paranla macare ara ordaki paralarıda işcinin maaşına ver.. büyük düşünen küçük haymanalılar! Birdaha siz düşünmeyin zaten beceremiyorsunuzda
 • Başlık : Her Şeye Maydanoz Olmak ta Bazen Gerekli Oluyor Galiba 13/04/2018 03:01:10
  Gönderen : Yusuf YILMAZ
  Belediye başkanını, başkan yardımcısını, müdürleri anladık ta, şu kadınların orada boşuna boşuna boy göstermeleri ne içindir anlamış değilim. Hele bir tanesi her şeye maydanoz oluyor ve her toplantıda illaki bulunacak. Fazla yazmaya da gerek duymuyorum. Arif olan anlar. Ama bazen işlerin yürümesi için maydanoz olmak işe yarıyor galiba.