TURGUT, MİLLİ EĞİTİM BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Bu habere 191 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 05/07/2019
Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nin de Nitelikli Okullar arasına girmesi için Bakan Selçuk’tan destek istedi.
Geçtiğimiz yıl Ankara’nın birçok ilçesindeki liseler sınavla öğrenci alırken, Haymana’daki liseler nitelikli okullar arasına girmemiş ve vatandaşlar tarafından büyük bir tepki ile karşılanmıştı.
Konu ile ilgili yakından ilgilendiğini dile getiren Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü ve bir takım taleplerde bulundu.
Hafta içinde gazetemize konuşan Belediye Başkanı Özdemir Turgut şunları söyledi: “29 Haziran Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ile görüştük. Toplantıda İlçemiz Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nin nitelikli okullar arasına girmesini istedik. Ayrıca Haymana  Meslek Yüksekokulu’nun bölüm sayısının artmasını dile getirdik. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, Meslek Yüksekokulu’nun bölüm sayısının artması ile ilgili rektörle görüşeceğini, Enver Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nin de nitelikli okullar arasına girmesi için elinden geleni yapacağını söyledi. Biz elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.
BAZI YOLLARIMIZA SICAK ASFALT ATILACAK
Belediye Başkanı Özdemir Turgut ayrıca Ankara Valiliği Yatırım İzleme Kooardinasyon Merkezi Vali Yardımcısı ile görüştüğünü ve Haymana yolları ile ilgili destek istediğini söyledi.
Turgut konuşmasında: “İlçemizde bazı yollarımız var. Ankara Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezi tarafından yapılması gerekiyor. Bu konu ile ilgili Vali Yardımcımız ile görüştüm. Hazırladığımız dosyada Altıpınar-Karacadere arası 5 km, Balçıkhisar-Canımana arası 3 km, Durupınar-Çalış arası 5 km ve Boğazkaya-Yeşilözü arası 7 km. yollarımıza sıcak asfalt atılmasını istedik. Olumlu geçen toplantının sonunda buradaki yollarımızın da yapılacağı dile getirildi. Biz ilçemiz için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. İmkânlarımız dâhilinde Haymana’ya ne yapılması gerekiyorsa tamamını yapacağız.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
 • Başlık : ne fark eder ha 70 ha 80 13/07/2019 19:37:27
  Gönderen : hmz
  sen bu ilçede okumaya gönül vermiş kaç tane öğrenci var sayılıdır birazda insanın içinden gelmesi lazım bişeylerin istedğin kadar hocalar ilçede ikamet etsin ama boş meslek lise anadolu lisesi görüyoruz öğrencilerii...
 • Başlık : Başkan 09/07/2019 07:54:08
  Gönderen : Ali
  Özdemir bey bu sahte yorumculara cevabi ben vereyim bu ışçilerin maaşlarını öde başkanım ağız ları kapansın fazla fazla öde.
 • Başlık : Başkan yok 09/07/2019 18:53:53
  Gönderen : Ali asker
  İlçe başkanı Rüstem i de götürseydin yazık çocuk boynu bükük kalmış
 • Başlık : ****** 06/07/2019 22:00:58
  Gönderen : ali
  başkanım sayın bakana deseydiniz ilçemizde görev yapan öğretmenlerin 80 ankara ve polatlıda oturuyor bu öğretmenler günde saatlerce yol gelip ilçemizdeki ögrencilerimize ne verebilir başarısızlığın asıl sebebi budur ilçemizde görev yapan ögretmenler ilçemizde ikamet etsinler böylece halkın içinde olup eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkartsınlar