TURGUT NE İSTEDİ?

Bu habere 271 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 09/06/2017
Başkakan Binali Yıldırım’ın ilçemizdeki sürpriz iftar programının ardından, en çok merak edilen, Başkan Özdemir Turgut’un Başbakana sunduğu dosyada neler olduğuydu.
Başbakan Binali Yıldırım iftar programını yaptıktan sonra, parkta vatandaşlarla sohbet etmişti. Burada yaptığı konuşmada, “Biz iftarı açmadan Başkan Turgut önümüze dosya açtı. Belli ki belediye başkanınız dersine iyi çalışmış” diye de espri yapmıştı.
Başkan Özdemir Turgut’a dosyasında bulunan konuları sorduk.
Turgut dosya ile ilgili şu bilgileri verdi; “Öncelikle Başbakanımıza ziyaretinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Haymanamız için çok önemli bir süpriz oldu. Bizde bir dosya hazırlayarak kendilerine sunduk. Taleplerimizi ilettik. Sağolsun kendisi de yakından ilgilendi. Hazırladığımız dosyada ilçemizin kalkınması ve gelişmesi adına atılacak adımlar ve yatırımlar ile ilgili konular vardı. Bunları sırasıyla kendisine ilettik. Başbakanlık Tanıtım Fonu’ndan, suyumuzun tescilinden ve özellikleri itibariyle dünyanın en iyi suyu olduğunu dile getirerek, kendisine sunduk. Başbakanımızın da belirttiği gibi Ankara-Haymana ve Konya Bağlantı yolu yazın bitiyor. Yamak-Kerpiç arası yollarımızın karayolları ağına alınmasını istedik. En önemlisi cezaevinin ilçemize katacağı ekonomik değerden bahsettik. Doğalgazın bir an önce ilçemize gelmesi hususunu belirttik. Ayrıca bir üniversite talebimiz oldu. Bunların yanında Cimcime Meydanına bir kapalı otopark yapılmasını, gölet çevre düzenlemesi ve rekreasyon alanı ile ilgili taleplerimiz oldu.
Yine “Dünyanın en iyi suyu” oduğumuzun altını bir kez daha çizerek, Kaplıca Termal Hastanesi ve buna bağlı kür merkezi yapılması konusunda projemizi de Sayın Başbakana sunduk. Güzel ve verimli bir ziyaret olduğu kanısındayım. Başbakanımızda zaten bizzat ilgileneceğini belirtti. Ben inanıyorum ki, ilçemize güzel şeyler yapılacaktır. Bizi onurlandırdıkları için tekrar teşekkür ediyorum”
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
  • Başlık : Yamak Kerpiç arası ne alaka? 11/06/2017 06:27:29
    Gönderen : Hasan ........
    başkanım Yamak-Kerpiç arası ne alaka? Yamaktan kerpiçe yok gitmiyorki arası karayolları ağına bağlansın. Haaa şöyle olabilir.Yamaktan başlayan ve emirler kesikkavağa kadar giden yol ile Bumsuz ve sevili baladan kerpiçe giden yolun karayoluna bağlanması dersek olur.Diğer şekilde anlamadım benimki biraz köşelide kusura bakma başkanım.