“TÜRKİYE ANAVATAN’I ÖZLEDİ”

Bu habere 185 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 11/05/2018
Anavatan Partisi Haymana 1. Olağan Kongresi yapıldı. Kongreye Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi de katılarak “Anavatan’ı tabutundan yeniden çıkardık. Gördük ki, Türkiye onu çok özlemiş” dedi.
6 Mayıs Pazar Günü Kardelen Düğün Salonunda Anavatan Partisi 1. Olağan Kongresi yapıldı.
Kongreye Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile Merkez Yönetiminden üst düzey yöneticilerde katılım sağladı.
Kongrenin divan kurulu ise Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, Mehmet Özcan ve Ömer Saraç’tan oluştu.
Tek liste ile gidilen kongrenin İlçe Başkan Adayı Bekir Özmen açılış konuşmasını yaparak şunları dile getirdi, “1983 yılında Türkiye’yi karanlıklardan kurtarıp aydınlık geleceklere imza atan rahmetli kurucu Genel Başkanımız, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal’ı rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Bugün buradan onun çizdiği yoldan, diriliş meşalemizi yakıyoruz. Yeniden büyük Türkiye düşüncesiyle kongremizin başta ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Özmen’in ardından Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Çelebi konuşmasında şunları söyledi: “Anavatan meşalesini yeniden yakmanın gururunu yaşıyoruz. Görüyorum ki Türkiye’de Anavatan’ı çok özlemiş. Bugün Anavatan’ı tabutundan çıkardığımız gündür. Türkiye’ye Atatürk’ten sonra çağ atlatan lider, partimizin de kurucusu Rahmetli Turgut Özal’dır. Sayın Özal’ın izinden gidiyoruz. Türkiye’de hala onun projelerinin meyvelerini yiyor. Görüyoruz ki bir batağa saplandık. Tarımda çöküş var. Sorunlu bir Ortadoğu ülkesi durumuna düştük. Artık biz varız. Hedefimiz 24 Haziran sonrası yerel seçimlerde alabildiğimiz kadar oyu alacak, daha sonra da Türkiye’yi yeniden yönetmeye talip olacağız. Bekir Başkanla birlikte Haymana’da Anavatan bayrağını dalgalandıracağız. Teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”
Konuşmalardan sonra tek liste üzerinden seçime gidildi ve Anavatan Partisi Haymana İlçe Teşkilatı şu isimlerden oluştu; Başkan Bekir Özmen. Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Bekir Özmen, Metehan Aysu, Derya Demir, Meltem Kaya, Ali Göksu. Yönetim Kurulu Yedek Üyeler; Fatma Taner, Savaş Özcan, Mehmet Yıldırım, Selçuk Özmen, Yasin Yılmaz. İl Delege Asil Üyeler; Bekir Özmen, Metehan Aysu, Derya Demir. İl Delege Yedek Üyeler; Ali Göksu, Selçuk Özmen, Meltem Kaya.
BAŞKAN ADAYI KİM OLACAK?
Anavatan Partisi’nin kongresinin sonuçlanması ile şimdi gözler bu partiden yerel seçimlerde Haymana Belediye Başkan Adayı’nın kim olacağına çevrildi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.