ÜVEY EVLAT KALDIK

Bu habere 144 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 09/06/2017
Yurtbeyli Mahallesindeki vatandaşlar 3 dönem belediyelik olan mahallelerine hiçbir hizmetin yapılmadığından şikayetçi oldu.
Yurtbeyli Mahallesi, 3 dönem belde belediyesi olarak faaliyet gösterdi. Ancak Yurtbeyli Mahallesi sakinleri, hiç hizmet alamadıklarını belirtiyorlar.
Yurtbeyli Mahallesinden Hilmi Bulut ve Cevdet Bulut gazetemize gelerek yaptıkları açıklamada şunları dile getirdiler; “Biz 3 dönem belediyelik olduk ama kanalizasyonu yapılmadı. Köyün içinde rezillik diz boyu, her taraf kokuyor. Ancak ASKİ’nin su paralarına da güç yetmiyor. Her ay 300-500 TL su parası ödüyoruz. Faturalarda çevre temizlik vergisi ve atık su bedeli alınıyor. Kanalizasyonu olmayan, lağım kokan yerde bu neyin parasıdır? Yurtbeyli beldelerin içinde en garip belde olarak kaldı. Diğer beldelerin içinde üvey evlat muamelesi gördü. Eski Belediye Başkanı Ahmet Özkan, Belediyede hala encümen ama hizmet göremiyoruz. Eski Başkanlardan Ömer Ercan, Haymana Belediye Başkanı adayı. Ercan bizim kanalizasyonu yapamadan Haymana’ya başkan olup nasıl hizmet yapacak. Köyümüzde sürülmedik arazi kalmadı. Hayvanlar otlayacak yer bulamıyor. Yurtbeyli öksüz, garip yetkiler dertlerimize çare bulsun. üvey evlatlık sona ersin.”
Diğer yandan Yurtbeyli Muhtarı Ziya Kaymakçı ASKİ’nin su aboneliği için keşif bedeli olarak astronomik rakamlar çıkardığını, en düşük bedelin 1250 TL olduğunu ve 5 Bin TL’ye kadar para istedikleri, mahkemeye başvuracağını söyledi.
Haber: Yavuz ÇİFÇİ
Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
  • Başlık : Çok ucuz su 11/06/2017 06:30:08
    Gönderen : Hasan ........
    ya hemşerilerim koskoca başkent büyükşehir belediyesine bağlı olmak herkese nasip olmaz.Türkiyede en pahalı su keşif bedeli ve su ücreti ilk sıralarda Ankara.Hani ilk beşyıl yüzde çok düşük olacaktı? ne oldiiii da bizim ucuz suya bulen varmi?